tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ukryte skarby. Fabrycznie nowe Nortony Commando sprzed lat znalezione w belgijskim warsztacie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ukryte skarby. Fabrycznie nowe Nortony Commando sprzed lat znalezione w belgijskim warsztacie

Autor: Raff 2019.01.14, 14:45 2 Drukuj

Jedenaście nowiutkich motocykli Norton Commando z 1975 r. i jeden Matchless G80 z 1989 r. odkryli spadkobiercy właściciela warsztatu motocyklowego w Belgii.

Właściciel warsztatu Motoshop Podevyn był znanym w środowisku kolekcjonerem motocykli. Okazuje się jednak, że jego zbiory, liczące ponad 100 jednośladów, nie były największym skarbem, jaki posiadał. Kiedy po jego śmierci spadkobiercy zaczęli porządkować warsztat, ze zdumieniem odkryli 12 drewnianych skrzyń, a w nich… fabrycznie nowe motocykle.

NAS Analytics TAG

Motocykle Norton z 1975

W jedenastu skrzyniach kryły się motocykle Norton Commando 850 z 1975 roku. W tej dwunastej - Matchless G80 z 1989 roku. Niemal natychmiast ogłoszono aukcję, podczas której wszystkie Nortony sprzedano za kwoty wahające się od 18 000 do 20 000 euro za sztukę. Matchless poszedł za jedyne  10 500 euro.

Robi nam się gorąco na myśl jakie skarby pochowane są jeszcze w szopach, magazynach i warsztatach na całym świecie. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby ktoś odkrył w Polsce stodołę pełną nowiutkich Junaków M10.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr