tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Premiera Nortona Atlas w dwóch wersjach. Obie zachwycają! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Premiera Nortona Atlas w dwóch wersjach. Obie zachwycają!

Autor: Raff 2018.11.15, 13:04 Drukuj

Norton pokazał wreszcie swój nowy, budżetowy model Atlas. Mało tego - przygotował dwie wersje tego motocykla, podobne, a jednak o nieco różnych charakterach.

Oba motocykle dzielą tę samą konstrukcję - różnice tkwią w kilku detalach. Norton Atlas napędzany jest dwucylindrową rzędówką o pojemności 650 cm3, która generuje całkiem ładne 84 KM przy umiarkowanym momencie obrotowym 64 Nm. Wygląda na to, że silnik będzie lubił ostre poganianie prawą manetką, aż do maksimum 11 000 obr/min.

Norton zdecydowanie wie, jak podążać trendem neo-retro. Linie Atlasa są czyste i harmonijne - ładny zbiornik paliwa przechodzi w komfortową kanapę, wysmakowane detale uzupełniają się wzajemnie i podkreślają ekskluzywny charakter motocykla.

Cieszą analogowe zegary, wysoko poprowadzony wydech, wyglądający jak customowy i nieprzesadzona, oszczędna forma obu wersji. Pierwsza z nich - Ranger, przeznaczona do jazdy poza utwardzonymi drogami, jest wystylizowana na Scramblera. Ma wyraźny dziób, wyższy skok zawieszenia (200 mm) oraz osłony w strategicznych miejscach. Druga wersja, Nomad, przeznaczona jest do dalszych podróży. Ma on standardowy błotnik z przodu, niższy skok zawieszenia (150 mm) i koło 17-calowe z przodu, zamiast 19-calowego, które zamontowano w Rangerze.

Oba motocykle dostępne są już w przedsprzedaży W Wielkiej Brytanii kosztować mają 49 tysięcy zł za wersję Nomad i 59 tysięcy zł za Rangera. Polskich cen na razie nie znamy.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę