tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Norton Superlight 650, czyli supersport na bazie modelu Atlas
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Norton Superlight 650, czyli supersport na bazie modelu Atlas

Autor: Raff 2018.11.21, 18:25 Drukuj

Norton Superlight 650 to ultralekki superbike, którego konstrukcję oparto na nowym modelu Atlas. John McGuinness będzie startował tym sprzętem w wyścigach ulicznych Tourist Trophy.

Superlight 650 to właściwie sportowa wersja zaprezentowanego ostatnio modelu Atlas. Przy cenie około 20 tys. funtów (prawie 100 tys. zł) jest jednak mało prawdopodobne, by stał się hitem sprzedaży. Skąd taka wysoka cena? Głównie przez włókno węglowe, w które hojnie ubrano ten motocykl.

NAS Analytics TAG

Z tego materiału wykonano nie tylko owiewki, ale także koła i umieszczony pod siodłem zbiornik paliwa. Do napędu wykorzystano znany z Atlasa dwucylindrowy silnik rzędowy. Poddano go niewielkim modyfikacjom, więc jego moc wzrosła z 85 do 105 KM. Być może na papierze wartość ta nie robi wrażenia, ale jeśli weźmie się pod uwagę wagę motocykla - 158 kg, staje się jasne, że Superlight może być bardzo szybki.

Zawieszenie to górna półka Ohlinsa - z przodu widelec NIX 30, z tyłu monoshock TTX GP. Hamulce? Oczywiście Brembo: tarcze 330 mm z zaciskami M50. W standardzie quickshifter, kolorowy wyświetlacz LCD, pełna kontrola trakcji sterowana czujnikiem IMU.

Na tym motocyklu John McGuinness będzie ścigał się w przyszłorocznych wyścigach ulicznych klasy Tourist Trophy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr