tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trudności przy reaktywacji marki WSK - brak wsparcia Ursusa NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trudności przy reaktywacji marki WSK - brak wsparcia Ursusa

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.18, 18:18 6 Drukuj

Jak podaje "Dziennik Wschodni" prace nad wznowieniem produkcji motocykli WSK w Świdniku mocno wyhamowały. Przyczyną są problemy partnera technicznego projektu, firmy Ursus.

O reaktywacji marki WSK mówi się od dawna, a największą determinacją w tym kierunku wykazują się władze Świdnika, w którym oryginalne "Wueski" były produkowane przez ponad 30 lat. Nowa wersja motocykla, o dosyć kontrowersyjnym, ale przyjemnym designie, miałaby być w całości produkowana w Polsce.

NAS Analytics TAG

Już od prawie roku miasto dysponuje projektem 3D i teoretycznie jest gotowe do kolejnej fazy - budowy modelu studialnego, czyli realnej, namacalnej bryły motocykla, służącej do dalszych badań. Tutaj niezbędny jest jednak partner techniczny - zewnętrzna firma lub instytucja, dysponująca odpowiednim zapleczem. Miał być nim Ursus, którego poprzedni zarząd był bardzo mocno zainteresowany wejściem w kolejne nisze rynkowe.

Jak to jednak często bywa, władze Ursusa się zmieniły, a nowy zarząd nabrał wody w usta. Miasto Świdnik próbuje nawiązać ponowny kontakt z Ursusem, jednocześnie szuka jednak nowego partnera technicznego. Możliwe, że zostanie nim Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, która współpracuje już ze Świdnikiem przy innych okazjach, m.in. organizacji imprezy Air Festival.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę