tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Reaktywacja kultowej WSK coraz bliżej?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reaktywacja kultowej WSK coraz bliżej?

Autor: M.B. 2017.09.08, 15:57 4 Drukuj

Słyszymy to już kolejny raz. Tym razem wydaje się, że pogłoski o reaktywacji kultowej, polskiej marki zaczynają nabierać realnych kształtów. Według twórców reportażu z marca bieżącego roku, mieliśmy wiedzieć coś więcej po zlocie motocykli WSK, który właśnie miał miejsce pod koniec sierpnia. Okazuje się, że rzeczywiście. Wiemy więcej!

Zakłady Ursusa - kolejnej polskiej motoryzacyjnej legendy, która obronną ręką przeszła przez dziejowe wichry i ma się lepiej niż kiedykolwiek, chcą zainwestować pieniądze w produkcję polskich motocykli. Firma szuka kolejnych nisz rynku, możliwości ekspansji i rozwoju. Po rozchwytywanych ciągnikach i pojazdach rolniczych, a także autach dostawczych i ekologicznych autobusach przyszedł czas na motocykle.

NAS Analytics TAG

Przedstawiciele firmy Ursus podpisali właśnie list intencyjny z władzami miasta Świdnik oraz z zakładami lotniczymi PZL-Świdnik, w którym wyrazili chęć na współpracę zmierzającą do wskrzeszenia kultowej WSK-i.

32 lata temu zjechała z taśmy produkcyjnej ostatnia, 1,5 milionowa WSK-a. Czy powstaną kolejne? Najprawdopodobniej tak, ale będą to zupełnie inne motocykle od tych nam znanych. Największą różnicą będzie napęd - już nie spalinowy, a elektryczny. Cała konstrukcja ma jednak być, zupełnie tak jak stara konstrukcja, zaprojektowana przez rodzimych inżynierów. List intencyjny nie jest wiążącą umową, ale… na pewno daje nadzieję na to, że coś w tym kierunku się wydarzy. Trzymamy kciuki za reaktywację i zgłaszamy chęć do testów pierwszego polskiego, seryjnego motocykla elektrycznego z logiem WSK na baku… tzn. na obudowie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę