tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jawa powrci pod indyjskimi skrzydami w 2019 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jawa powrci pod indyjskimi skrzydami w 2019 roku

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.16, 09:35 1 Drukuj

Koncern Mahindra, indyjski gigant motoryzacyjny, kupił jakiś czas temu prawa do legendarnych marek Jawa i BSA. Pojawiły się już pierwsze konkretne plany odnośnie powrotu na rynek tych motocykli. Jawa 350 wróci na ulice w sezonie 2019.

Mało kto wie, że poczciwa Jawa ma w Indiach status marki kultowej i luksusowej. Czesi przez jakiś czas wysyłali tam swoje motocykle w wersji eksportowej, które były droższe i lepiej wykonane od większości pojazdów obecnych na tamtejszych drogach. Nie dziwi nas więc decyzja Hindusów z Mahindry o zakupie praw do marki Jawa.

NAS Analytics TAG

Wraz z Jawą została zakupiona brytyjska marka BSA, która również ma triumfalnie powrócić na rynek. Według planów Mahindry nowe motocykle Jawa będą produkowane z myślą o rynku miejscowym. Będą sporo tańsze i skromniej wyposażone, dopasowane do możliwości indyjskiego klienta. Natomiast pojazdy BSA maja ponownie zawojować resztę świata.

Mahindra chciałaby podążyć ścieżką wydeptaną przez Royal Enfielda, który od lat rządzi na rynku indyjskim i świetnie radzi sobie również poza nim, spijając śmietankę ze światowego boomu na klasyczne motocykle. Pierwsza seryjna Jawa 350 ma wyjechać z fabryki w roku 2019 i być konkurencją dla świetnie sprzedającego się średniaka Royal Enfield 350. Mahindra posiada również centrum projektowe we Włoszech, gdzie opracowywane są w tej chwili motocykle BSA przeznaczone na rynek europejski.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr