tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jawa 350 Special. Pikny indyjski Czech ze sabym chiskim sercem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jawa 350 Special. Pikny indyjski Czech ze sabym chiskim sercem

Autor: Raff 2018.05.09, 12:01 1 Drukuj

Jawa 350 Special to udana próba przywołania stylu dawnych motocyklowych wyścigów w formie pasującej do dzisiejszych gustów. Szkoda, że technologia zastosowana przez producenta, także pochodzi z dawnych czasów.

Kiedy markę Jawa przejęła Mahindra - jeden z największych na świecie producentów jednośladów, mieliśmy nadzieję na reaktywację czeskiej marki. Może nie skok technologiczny, ale choć na odrobinę świeżych rozwiązań przystających do wymagań dzisiejszych klientów. Oczywiście przy zachowaniu charakterystycznego dla Jawy stylu, który tak lubimy.

NAS Analytics TAG

Z jednej strony możemy być zadowoleni - zaprezentowana Jawa 350 Special, podobnie jak poprzedni model 350 OHC, faktycznie wygląda niezwykle stylowo. Dwukolorowe malowanie i szereg detali w stylu vintage wywołują nostalgiczne skojarzenia z dawnymi wyścigówkami.

Z drugiej jednak strony do napędu tego motocykla użyto dokładnie tego samego chińskiego silnika o pojemności 397 cm3 i mocy 27 KM, który otrzymał model OHC. O ile w zgrabnym retro-nakedzie taka jednostka napędowa radzi sobie bez problemów, o tyle wyścigówka zasługiwałaby na nieco większą moc. Tym bardziej, że dość mocno zabudowana Jawa 350 Special waży 171 kg, czyli aż 11 kg więcej niż model 350 OHC.

Jawa 350 Special dostępna jest w cenie 119 000 koron czeskich (19.000 zł).

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr