tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ciekawostki: WSK Barron 125 z silnikiem Minarelli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ciekawostki: WSK Barron 125 z silnikiem Minarelli

Autor: Jakub Olkowski 2020.11.09, 12:49 Drukuj

Przyznam, że bardzo zaciekawił mnie ten pojazd. WSK Barron 125 ccm, o którym zapewne większość z Was nie słyszała to niewielki naked napędzany pięciobiegowym silnikiem dwusuwowym Minarelli o mocy 14 KM sprzężonym z pięciobiegową skrzynią przekładniową.

W sieci są dostępne dość sprzecze informacje: podobno motocykl był produkowany na terenie Wielkiej Brytanii, miał zapewnić Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego dopływ dewiz i zdobyć przyczułki zachodnich rynków. Faktem jest, że na polskim rynku, pojazd jest praktycznie niespotykany. Szacuje się, że wyprodukowano zaledwie 105 sztuk WSK Barron, głównie na rynek UK. Jeśli ktoś z Was posiada wspomniany model lub ma więcej informacji na ten temat, napiszcie w komentarzach. Do tematu z pewnością wrócimy wkrótce.

NAS Analytics TAG

Niestety, za sprawą ceny wyższej od porównywalnej Hondy, Barron sprzedawał się kiepsko. Miał od niej gorsze hamulce, a ponadto Anglicy skarżyli się na kiepskiej jakości łańcuchy oraz dobór przełożenia powodujący zużycie paliwa rzędu 5l/100km. Przy okazji w UK sprzedano niecałe 50 sztuk modelu M22. Biorąc pod uwagę wielkość sprzedaży, inwestycja okazała się nietrafiona. Mimo, że idea montażu udanych, włoskich silników do podwozi produkowanych przez WSK wydawała się sensowna a koszty produkcji zakładów w PRL obiecujące przedsięwzięcie zakończyło się szybciej, niż powstało a Polska pogrzebała swoje szanse na zbudowanie na zagraniczncyh rynkach pozycji jako producenta motocykli. Niecałe dziecięć lat później, w 1985 r z taśm WSK zjechał ostatni polski motocykl...

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr