tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Triumph Speed 400 i Scrambler 400 X 2024. Opis, zdjcia, dane techniczne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Triumph Speed 400 i Scrambler 400 X 2024. Opis, zdjcia, dane techniczne

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.27, 20:03 Drukuj

Marki Triumph i Bajaj długo kazały nam czekać na owoce swojej pracy, ale nareszcie są - motocykle brytyjskiej marki z silnikami o małej pojemności. To doskonała propozycja skierowana przede wszystkim do początkujących motocyklistów oraz do tych bardziej doświadczonych, którzy lubią delektować się drogą. Zachowują przy tym tradycyjny wygląd i mają na na pokładzie nowoczesne technologie.

Platforma silnikowa, na której oparte są motocykle, została stworzona od podstaw i nadano jej oznaczenie TR, co nawiązuje do linii Trophy. Odkładając na bok marketing, mamy tu jeden cylinder, chłodzenie cieczą i pojemność 389 cm3. Maksymalna moc generowana przez ten motor to 40 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 37,5 Nm. Silnik współpracuje ze skrzynią z 6 przełożeniami i oczywiście spełnia wymagania normy emisji spalin Euro 5. Istotny jest również fakt, że zastosowano tu system zarządzania silnikiem Bosch i elektroniczną przepustnicę.

NAS Analytics TAG

Choć motocykle na zdjęciach mogą momentami wydawać się podobne, to nic bardziej mylnego. W obu przypadkach zastosowano różną geometrię ramy, a także skręcane ramy pomocnicze i aluminiowe wahacze. Model Speed 400 waży 170 kg, a Scrambler 400 X - 179 kg. Zbiornik paliwa ma pojemność 13 l. Kanapę umieszczono na wysokości 790 mm w Speed 400 i 835 mm w Scrambler 400 X. Różnice dotyczą również zawieszenia. W obu przypadkach zastosowano widelce upside-down, ale w Speed 400 widelec ma ma skok 140 mm, a w Scrambler 400 X - 150 mm. Do tego dochodzą amortyzator RSU z dodatkowym zewnętrznym zbiornikiem oraz regulacją napięcia wstępnego sprężyny i koła o średnicy 17 cali. W modelu Scrambler 400 X z przodu zamontowano koło o średnicy 19 cali. Ciekawostką jest zastosowanie przewodów hamulcowych w stalowym oplocie dla hamulca przedniego.

Jeśli chodzi o ergonomię, to tu również wyraźnie widać różnice w przeznaczeniu maszyn. W Speed 400 pozycja jest określana jako "komfortowa i angażująca", a w przypadku Scrambler 400 X postawiono na pozycję neutralną, co w połączeniu z szeroką kierownicą i większym rozstawem kół ułatwi manewrowanie na grząskim gruncie. O bezpieczeństwo dbają układ ABS i system kontroli trakcji, który można wyłączyć. Informacje są pokazywane na analogowym prędkościomierzu oraz ekranie LCD, gdzie znajdują się obrotomierz, informacja na temat zasięgu i wskaźnik biegu. Wyświetlacz jest też przygotowany do pokazywania stanu akcesoriów, takich jak podgrzewane manetki. Przewidziano też port ładowania USB-C. Oświetlenie wykonano w całości w technologii LED.

Triumph nie zapomniał o tych, którzy lubią dostosowywać motocykle do swoich potrzeb i gustu, dlatego lista akcesoriów ma ponad 25 pozycji. Będzie można je skonfigurować na stronie internetowej. Producent zapewnia, że modele Speed 400 i Scrambler 400 X będą miały konkurencyjną cenę, ale niestety poznamy ją dopiero na początku 2024 r. - to wtedy maszyny trafią do sprzedaży w Europie. W lipcu będą już dostępne w Indiach, bo powstały głównie z myślą o tym rynku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr