tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tragiczne skutki jazdy bez ubezpieczenia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tragiczne skutki jazdy bez ubezpieczenia

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2014.09.02, 13:00 3 Drukuj

O tym jak ważny jest temat ubezpieczenia pojazdu przekonał się Brytyjczyk Paul Duffy, który sprzedał swój motocykl kierowcy, który miał sądowy zakaz prowadzenia jednośladów. Oczywiście sprzedający o tym nie wiedział, podobnie jak nie wiedział o tym, że kupujący niedawno wyszedł z więzienia po wyroku za ucieczkę przed policją i jazdę pod wypływem alkoholu.

Niestety, kupujący poniósł śmierć podczas wypadku jaki miał miejsce kilka dni po kupnie motocykla od pana Duffy. Sprzedający jednak nie wyrejestrował swojego motocykla i nie anulował ubezpieczenia. W efekcie powstała naprawdę niefortunna sytuacja, w której tragicznie zmarły nabywca motocykla nie miał swojego ubezpieczenia, ale w momencie wypadku "działało" ubezpieczenie sprzedającego.

To oznacza kolosalne problemy dla pana Duffy. Wg. Prawników i ubezpieczyciela, wszelkie pieniądze z odszkodowania będą teraz wypłacane z ubezpieczenia sprzedającego, które było aktywne w czasie wypadku. "W zasadzie będę musiał zapłacić za osobę, która nie miała ważnego ubezpieczenia w czasie śmiertelnego wypadku, ale z tego co usłyszałem, takie jest prawo i nic nie mogę w tej kwestii zrobić" - mówi Duffy.

To wyjątkowo bolesny i niefortunny przypadek, ale niestety w pełni podparty litera prawa. W Polsce sprzedający ma obowiązek wyrejestrowania pojazdu w ciągu 30 dni od jego sprzedaży. Ubezpieczenie warto anulować natychmiast. Sytuacja pana Duffy'ego jest o tyle skomplikowana, że proces wypłaty odszkodowania będzie prawdopodobnie mozolny i długotrwały z uwagi na fakt, że zmarły kierowca, mąż i ojciec, jechał motocyklem mimo zakazu prowadzenia i braku ważnego ubezpieczenia.

Warto zapoznać się z naszymi publikacjami dotyczącymi ubezpieczenia:

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę