tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ubezpieczenia pojazdów droższe przez nowy podatek?

Ubezpieczenia pojazdów droższe przez nowy podatek?

Autor: Lovtza 2016.01.14, 09:17 Drukuj

Minister Zdrowia obecnego rządu, Konstanty Radziwiłł, ma zamiar przywrócić, tzw. podatek Religi. Dla posiadaczy pojazdów oznacza to najprawdopodobniej wyższe składki OC, bo to właśnie w nich zawarte będzie przywracane obciążenie.

Podatek Religi obowiązywał w Polsce do końca 2008 roku i wynosił 12% składki. Został zniesiony w 2008 roku ustawą (Dz. U. z 2008 r. Nr 225, poz. 1486). Zgodnie z nowymi pomysłami teraz ma obowiązywać stawka 6%. Choć rząd liczy na pozyskanie pieniędzy od firm ubezpieczeniowych, to ostatecznie większość z naliczonego podatku zapłacą klienci końcowi.

Podatek swoją nazwę wziął od nazwiska legendy polskiej kardiologii i ówczesnego ministra zdrowia w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Religi. Został wprowadzony w życie w formie ustawy uchwalonej 29 czerwca 2007 r i podpisanej 17 lipca 2007 r przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był krytykowany przez ówczesną (i jednocześnie obecną) opozycję oraz Polską Izbę Ubezpieczeń, a także zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego. Teoretycznie pieniądze z podatku Religi miały być kierowane na leczenie ofiar wypadków drogowych. W praktyce trafiały do jednego rządowego wora, stanowiąc kolejne z wielu obciążeń podatkowych dla Kowalskiego.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę