tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ubezpieczenia pojazdów droższe przez nowy podatek?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ubezpieczenia pojazdów droższe przez nowy podatek?

Autor: Lovtza 2016.01.14, 09:17 Drukuj

Minister Zdrowia obecnego rządu, Konstanty Radziwiłł, ma zamiar przywrócić, tzw. podatek Religi. Dla posiadaczy pojazdów oznacza to najprawdopodobniej wyższe składki OC, bo to właśnie w nich zawarte będzie przywracane obciążenie.

Podatek Religi obowiązywał w Polsce do końca 2008 roku i wynosił 12% składki. Został zniesiony w 2008 roku ustawą (Dz. U. z 2008 r. Nr 225, poz. 1486). Zgodnie z nowymi pomysłami teraz ma obowiązywać stawka 6%. Choć rząd liczy na pozyskanie pieniędzy od firm ubezpieczeniowych, to ostatecznie większość z naliczonego podatku zapłacą klienci końcowi.

~~~~~------~~~~~

Podatek swoją nazwę wziął od nazwiska legendy polskiej kardiologii i ówczesnego ministra zdrowia w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Religi. Został wprowadzony w życie w formie ustawy uchwalonej 29 czerwca 2007 r i podpisanej 17 lipca 2007 r przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był krytykowany przez ówczesną (i jednocześnie obecną) opozycję oraz Polską Izbę Ubezpieczeń, a także zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego. Teoretycznie pieniądze z podatku Religi miały być kierowane na leczenie ofiar wypadków drogowych. W praktyce trafiały do jednego rządowego wora, stanowiąc kolejne z wielu obciążeń podatkowych dla Kowalskiego.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę