tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ceny ubezpieczenia OC wzrosną Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ceny ubezpieczenia OC wzrosną

Autor: Beavis 2015.06.17, 11:34 7 Drukuj

Świeżo upieczony Minister Zdrowa, prof. Marian Zembala, chce przywrócić do życia tzw. "podatek Religi", który zakładał, że część składki OC zostanie przeznaczona na rzecz NFZ.

Premier Ewa Kopacz w 2008 roku była jedną z osób, która zniosła tzw. "podatek Religi", dzięki któremu 12% ze składki OC było przekazywane na NFZ na poczet leczenia ofiar wypadków. Wtedy Ewa Kopacz jako Minister Zdrowia zaznaczała, że w Polsce nie funkcjonuje odpowiedzialność zbiorowa i jeżdżący przepisowo i bezkolizyjnie kierowcy nie mogą płacić za "czyjąś brawurową jazdę". Wtenczas działający z ramienia PIS, nieżyjący już Zbigniew Religia dzięki dodatkowemu opodatkowaniu wprowadził do budżetu NFZ ok. 800 mln złotych (w czasie, gdy koszty leczenia ofiar wypadków drogowych nie przekroczyły 19 mln złotych). Ewa Kopacz wraz z PO w listopadzie 2008 roku znowelizowały ustawę, znosząc kontrowersyjny podatek.

NAS Analytics TAG

Jak podaje internetowe wydanie Gazety Wyborczej, wczoraj zaprzysiężono na okres czterech miesięcy nowego Ministra Zdrowia, prof. Mariana Zembale. Prof. Zambala uważa, że "podatek Religi" powinien powrócić. Argumentuje to zwiększeniem szans na szybki powrót do zdrowia osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, podając przykłady istnienia takiego rozwiązania w innych europejskich krajach.

Jak słusznie zauważa Michał Szymaczek z motoryzacyjnego działu portalu Onet, ubezpieczenie OC w obecnej formie pokrywa także uszczerbek na zdrowiu poszkodowanej osoby, a dodatkowo wprowadzona w 2008 roku nowelizacja ustawy zakłada możliwość sądowego dochodzenia zwrotu kosztów leczenia od ubezpieczyciela przez NFZ. W świetle tego ponowne wprowadzenie "podatku Religi" wydaje się kryć za sobą coś więcej niż tylko chęć niesienia pomocy poszkodowanym.

Minister Zdrowia Marian Zambala wspomniał o 5-6% wzroście. Wzroście, który - o ile dojdzie do skutku - będziemy musieli pokryć my, kierowcy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę