tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tor Gaewo bdzie goci zawodnikw pit bike z caego kraju
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tor Gaewo bdzie goci zawodnikw pit bike z caego kraju

Autor: Informacja prasowa 2022.05.25, 10:13 Drukuj

Wszystko za sprawą drugiej rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, która rozegrana zostanie w niedzielę, 29 maja. Zawodnicy przygotowują się do tego wydarzenia już od kilku tygodni.

Podczas ostatniej rundy była to aż setka osób z całej Polski, startująca w dziewięciu klasach. Tor Głażewo to obiekt, który zawodnicy znają bardzo dobrze. - To kolebka Pit Bike’ów, tu się wszystko zaczęło - mówi Marcin Wójcik, trener pit bike i motocrossu.

NAS Analytics TAG

Trenują tam na co dzień

Tor zlokalizowany jest w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko Torunia i Bydgoszczy, na co dzień zawodnicy cyklicznie tam trenują pod okiem trenerów, m.in.: właśnie Marcina Wójcika, Pawła Wizgiera, Eliasza Dawidsona, czy Karola Kruszyńskiego, który uważa, że w Głażewie najważniejszy jest start.

- Tor w Głażewie jest bardzo szybki, strategiczny tu jest sam start, który może bardzo mocno rzutować na resztę wyścigu, ciężko jest wyprzedzić. A że poziom zawodników jest nie tylko wysoki, ale i zbliżony, może być ciekawie. Publiczność na pewno będzie miała co oglądać, ja też będą w niedzielę wspierał swoich podopiecznych. Przyznam szczerze, że nie mogę doczekać się tego co tam się wydarzy - mówi Karol Kruszyński, trener pit bike i zawodnik motocrossu.

Puchar dla najlepszych w Polsce

Zmagania zawodników ścigających się na mini motocyklach YCF, MRF, KAYO i RXF rozpoczną się w niedzielę około południa, ale dzień wcześniej będą trenować przed tym wielkim dniem. - Tor zawsze jest dobre przygotowany i wiem, że zawodnicy pit bike z przyjemnością przyjeżdżają tu, aby wystartować w zawodach rangi ogólnopolskiej. Osobiście pamiętam początki tego miejsca i to, jak w bardzo szybkim tempie wszystko ewoluowało. Zawody Pit Bike wspieramy od samego początku i również w tym roku będziemy obecni i z zaciśniętymi kciukami będziemy kibicować wszystkim klasom - zapowiada Dawid Polszczyk, Pitbike.pl sponsor tytularny rundy.

Przed każdym zawodnikiem start w dwóch wyścigach, na koniec podliczane są punkty i poza klasyfikacją rundy, zdobywają oni cenne noty do klasyfikacji generalnej. Na koniec sezonu będą one stanowiły o cennych tytułach. Na torze zobaczymy zawodników od 8 roku życia, młodsi - nawet w wieku sześciu lat, mogą wziąć udział w specjalnych przejazdach (jazdy pokazowe), gdzie nie trzeba mieć licencji zawodniczej i nie zdobywa się miejsc.

Zapisy na zawody znajdują się na stronie organizatora TUTAJ. Publiczność i kibice są mile widziani, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr