tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tom Sykes odchodzi z ekipy Kawasaki Racing Team Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tom Sykes odchodzi z ekipy Kawasaki Racing Team

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.18, 11:09 Drukuj

O tarciach pomiędzy zarządem Kawasaki Racing Team, a Tomem Sykesem, słyszymy już od dawna. Brytyjski zawodnik potwierdził właśnie, że z końcem sezonu odejdzie z ekipy "Zielonych", choć w tym momencie robi to w ciemno - nie jest jeszcze znany jego kolejny pracodawca.

Dla Toma Sykesa i Kawasaki trwa właśnie dziewiąty wspólny sezon w WSBK. Brytyjczyk spędził osiem lat w ekipie fabrycznej, poprzedzone jednym sezonem w prywatnym zespole Paul Bird Kawasaki. W tym czasie wywalczył jeden tytuł mistrzowski w 2013 roku, a rok wcześniej w dramatycznych okolicznościach przegrał walkę o niego z Maxem Biaggim, który zdobył o pół punktu więcej. Sykes wygrał w zielonych barwach 34 wyścigi i 105 razy stawał na podium. Jest ponadto rekordzistą serii WSBK w ilości zdobytych pole position - udało mu się to 46 razy, czym zasłużył na przydomek Mr. Superpole.

~~~~~------~~~~~

Od kilku miesięcy relacje pomiędzy nim, a władzami zespołu Kawasaki zaczęły się wyraźnie psuć, czego objawem były coraz bardziej napastliwe wpisy Sykesa w mediach społecznościowych. Zawodnik miał pretensje o faworyzowanie swojego kolegi z teamu, Jonathana Rea, który od czterech sezonów jest absolutnym dominatorem WSBK i zgarnia niemal całą pulę. Rea właśnie przedłużył kontrakt z Kawasaki o kolejne dwa lata, a Sykes szuka nowego domu. Oto, co powiedział:

Czuję, że nadszedł czas na zmiany w mojej karierze i szukanie nowych wyzwań. Bycie zmotywowanym oraz przekraczanie barier własnych i motocykla udaje się wtedy, kiedy w każdym wyścigu walczysz o zwycięstwo. Czuję, że we współpracy z Kawasaki oddałem już wszystko co miałem.

Jestem teraz najlepszym kierowcą, jakim kiedykolwiek byłem, mam doświadczenie i umiejętności potrzebne, by wciąż wygrywać. Zdecydowałem więc, że w sezonie 2019 nie będę już jeździł w barwach KRT. Czekają na mnie nowe cele i wyzwania.

W tej chwili koncentruję się na zdobywaniu miejsc na podium w ostatnich czterech rundach sezonu 2018. Jestem zdeterminowany, by czerpać radość z wyścigów, a to oświadczenie powinno skutecznie uciąć wszelkie spekulacje.

Podejmowanie tak ważnych decyzji nigdy nie jest łatwe, a dodatkowo w moim życiu osobistym również zachodzą poważne zmiany. Czuje jednak, że nadmierne obciążenie powoli schodzi z moich barków i jestem pewien, że w sezonie 2019 będę już działał z pełną swobodą.

Zestaw umiejętności Mr. Superpole jest łakomym kąskiem dla wielu ważnych teamów w WSBK, więc znalezienie nowego pracodawcy nie powinno być problemem. Sykesowi zależy na wygrywaniu, do którego niezbędna jest maszyna konkurencyjna wobec Kawasaki. Z tego powodu najbardziej prawdopodobnym nowym kierunkiem jest Yamaha. Być może oficjalne oświadczenie w tej sprawie poznamy jeszcze w trakcie trwającej właśnie letniej przerwy w zawodach.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę