tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 PJ Jacobsen zastąpi Leona Camiera w czasie 8-godzinnego wyścigu w Suzuce NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

PJ Jacobsen zastąpi Leona Camiera w czasie 8-godzinnego wyścigu w Suzuce

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.20, 12:35 Drukuj

Leon Camier, zawodnik fabrycznego zespołu Hondy, z którym miał wystartować na torze Suzuka, miał wypadek w czasie jazd testowych i uszkodził jeden z kręgów szyjnych. W prestiżowym japońskim wyścigu endurance pojedzie zamiast niego Amerykanin PJ Jacobsen.

Pech jednych jest szansą dla innych. Leon Camier, doświadczony brytyjski zawodnik startujący w serii WSBK, po 3,5 roku na motocyklu MV Agusta przeszedł w tym roku do Hondy. W czasie przygotowań do startu w 8-godzinnym wyścigu na japońskim torze Suzuka zaliczył jednak upadek, w którym uszkodził jeden z kręgów szyjnych. Wykluczyło go to ze startu w imprezie, która odbędzie się już w przyszłą niedzielę, 29 lipca.

Wyścig w Suzuce jest, ze względów prestiżowych, bardzo ważny dla japońskich producentów motocykli. Nieprzerwanie od trzech lat zwycięża tam Yamaha, stąd tegoroczna edycja wyścigu jest oczkiem w głowie zarządu Hondy, która nie szczędząc sił i środków chce przerwać dominację sąsiada zza miedzy. Zespół Red Bull Honda, w którym jeździ Camier, otrzymał więc pełne wsparcie fabryczne, co oznacza, że oficjalna ekipa HRC pojawi się na torze Suzuka po raz pierwszy od 10 lat.

Na miejsce kontuzjowanego Camiera wskoczył PJ Jacobsen, który miał początkowo pojechać w satelickiej ekipie MuSASHi HARC-PRO Honda. To dla Amerykanina ogromna szansa - znajdzie się w jednym teamie z Takaakim Nakagamim z MotoGP i Takumim Takahashim, startującym w serii All Japan Superbike. Jeśli pokaże się z dobrej strony, jego pozycja w strukturach Hondy się umocni, co może nawet zaowocować promocją do fabrycznego zespołu WSBK w kolejnych sezonach.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę