tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tom Sykes podpisa kontrakt z now ekip
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Tom Sykes podpisa kontrakt z now ekip

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.22, 17:12 Drukuj

W stawce World Superbike pojawi się w przyszłym sezonie nowa, poważna siła. Zespół Shaun Muir Racing otrzymał fabryczne wsparcie BMW, a jego kierowcami będą dwaj utytułowani zawodnicy: Tom Sykes oraz Markus Reiterberger.

Przez ostatnie dwa sezony ekipa Shaun Muir Racing korzystała z Aprilii RSV4 RF, a jej kierowcami byli Eugene Laverty i Lorenzo Savadori. Osiągane rezultaty dalekie były od oczekiwań kierownictwa i kibiców, zespół czeka więc prawdziwa rewolucja.

NAS Analytics TAG

Nowym partnerem strategicznym Shaun Mir Racing zostało BMW, które dostarczy najnowszą wersję modelu S1000RR, która zadebiutuje już za chwilę na targach EICMA. Zespół był już kilka lat temu związany z bawarską marką, ale wtedy zarówno motocykl, jak i wsparcie centrali okazały się niewystarczające. Tym razem ma być zgoła inaczej - BMW obiecało nie tylko doskonały motocykl, ale też pełne wsparcie fabryczne.

Kolejne zmiany to kierowcy. Pierwszy z nich to Mistrz Świata WSBK w sezonie 2013, Tom Sykes, do niedawna partner Jonathana Rea w Kawasaki. Tarcia wewnątrz zespołu były przyczyną zastąpienia Sykesa przez Leona Haslama. Propozycja teamu SMR wydaje się więc optymalna dla doświadczonego Brytyjczyka, który ma szansę jeździć w przyszłym sezonie w pełni konkurencyjnym motocyklem.

Drugim zawodnikiem odświeżonego zespołu SMR będzie ostatni mistrz zlikwidowanej właśnie klasy Superstock 1000, Markus Reiterberger. Był on faworytem centrali BMW, gdyż doskonale zna niemieckie motocykle - to właśnie na S1000RR zdobył tytuł.

NIe wiadomo na razie, jaka będzie przyszłość dotychczasowych kierowców teamu. Eugene Laverty prowadzi podobno rozmowy z Hondą, Savadori wciąż czeka na propozycje.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr