tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tom Sykes podpisał kontrakt z nową ekipą Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tom Sykes podpisał kontrakt z nową ekipą

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.22, 17:12 Drukuj

W stawce World Superbike pojawi się w przyszłym sezonie nowa, poważna siła. Zespół Shaun Muir Racing otrzymał fabryczne wsparcie BMW, a jego kierowcami będą dwaj utytułowani zawodnicy: Tom Sykes oraz Markus Reiterberger.

Przez ostatnie dwa sezony ekipa Shaun Muir Racing korzystała z Aprilii RSV4 RF, a jej kierowcami byli Eugene Laverty i Lorenzo Savadori. Osiągane rezultaty dalekie były od oczekiwań kierownictwa i kibiców, zespół czeka więc prawdziwa rewolucja.

__________________________________________

Nowym partnerem strategicznym Shaun Mir Racing zostało BMW, które dostarczy najnowszą wersję modelu S1000RR, która zadebiutuje już za chwilę na targach EICMA. Zespół był już kilka lat temu związany z bawarską marką, ale wtedy zarówno motocykl, jak i wsparcie centrali okazały się niewystarczające. Tym razem ma być zgoła inaczej - BMW obiecało nie tylko doskonały motocykl, ale też pełne wsparcie fabryczne.

Kolejne zmiany to kierowcy. Pierwszy z nich to Mistrz Świata WSBK w sezonie 2013, Tom Sykes, do niedawna partner Jonathana Rea w Kawasaki. Tarcia wewnątrz zespołu były przyczyną zastąpienia Sykesa przez Leona Haslama. Propozycja teamu SMR wydaje się więc optymalna dla doświadczonego Brytyjczyka, który ma szansę jeździć w przyszłym sezonie w pełni konkurencyjnym motocyklem.

Drugim zawodnikiem odświeżonego zespołu SMR będzie ostatni mistrz zlikwidowanej właśnie klasy Superstock 1000, Markus Reiterberger. Był on faworytem centrali BMW, gdyż doskonale zna niemieckie motocykle - to właśnie na S1000RR zdobył tytuł.

NIe wiadomo na razie, jaka będzie przyszłość dotychczasowych kierowców teamu. Eugene Laverty prowadzi podobno rozmowy z Hondą, Savadori wciąż czeka na propozycje.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę