tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki pracuje nad systemem wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami

Suzuki pracuje nad systemem wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami

Autor: Raff 2019.03.16, 09:34 Drukuj

Po Ducati, KTM i Hondzie, także Suzuki przygotowuje własny system wczesnego ostrzegania przed wypadkami. Hamamatsu złożyło właśnie dokumenty patentowe dotyczące tego rozwiązania.

System "przeciwwypadkowy" rozwijany jest przez coraz większą liczbę producentów, choć w różny sposób. Ducati opracowało technologię V2X, która pozwala na komunikację pojazdów i elementów drogowej infrastruktury, KTM zaś aktywny radar - rozwiązanie podobne do tego, co widzimy w dokumentacji patentowej Suzuki.

Japoński producent ma jednak nieco inny od Pomarańczowych pomysł na działanie systemu. Zamiast ukrytych czujników, producent chce wyposażyć motocykle i samochody w wyraźnie widoczne reflektory współpracujące z systemami radarowymi. Miałyby one być umieszczone w strategicznych miejscach - na przykład lusterkach wstecznych lub reflektorach.

Takie rozwiązanie ma ważną zaletę - reflektory nie potrzebują zasilania, co gwarantuje możliwość ich adaptacji do różnych konstrukcji i miejsc.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę