tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki bez V-Stroma 1000 i GSX-S 1000? Niepokojce wieci z Hamamatsu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki bez V-Stroma 1000 i GSX-S 1000? Niepokojce wieci z Hamamatsu

Autor: Raff 2019.09.05, 11:30 1 Drukuj

Nie ma V-Stroma 1000, Burgmana 400, zniknęły także oba GSX-S-y 1000. Czy Suzuki robi czystkę w ofercie pod nowe modele - DR Big 1000 i Katanę?

Niepokojące wiadomości docierają do nas z Suzuki, a konkretnie z amerykańskiego oddziału tej firmy. W dokumentach zgłaszanych do tamtejszych urzędów, zabrakło kilku modeli - w dodatku bardzo popularnych.

NAS Analytics TAG

Największym zaskoczeniem jest brak w ofercie Suzuki V-Stroma 1000. Na zgłoszonych przez producenta listach nie ma także Burgmana 400, ani modeli GSX-S 1000 i GSX-S1000 F.

Może to oznaczać kilka rzeczy. Najbardziej oczywista jest taka, że modele te po prostu znikają z oferty. V-Strom 1000 mógłby zostać zastąpiony nową wersją, bazującą na legendzie modelu DR Big - o tym motocyklu już pisaliśmy, wiem, że trwają nad nim prace.

Ale co z pozostałymi? Dlaczego producent miałby zdecydować o usunięciu linii GSX-S? Czy to z powodu konieczności maksymalizacji sprzedaży Katany, z którą GSX-S dzieli większość konstrukcji?

Inny scenariusz jest nieco bardziej optymistyczny. Wspomniana lista może dotyczyć tylko modeli, w których nie dokonano żadnych zmian. Producenci czasem stosują taką metodę - wysyłają wstępną listę, a potem uzupełniają ją o kolejne modele.

Inna sprawa, że lista dotyczy rynku amerykańskiego, gdzie w ofercie Suzuki nadal można kupić kilka modeli niedostępnych w Europie od lat, między innymi Hayabusę. Z drugiej strony nie ma tam jeszcze Katany, która trafi na rynek amerykański w przyszłym roku.

Na wyjaśnienie zagadki przyjdzie nam zapewne poczekać jeszcze kilka tygodni, kiedy to upłynie termin składania przez producentów pełnej dokumentacji. Jak oferta Suzuki będzie finalnie wyglądała w Europie, dowiemy się zapewne podczas nadchodzących targów EICMA.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr