tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stunt Contest Verona 2019 - Pawe Karbownik znowu na podium!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Stunt Contest Verona 2019 - Pawe Karbownik znowu na podium!

Autor: Damian Bazaniak 2019.01.25, 11:53 2 Drukuj

Jesteśmy właśnie po 5. edycji Stunt Contest Verona przy targach Motor Bike Expo 2019 we Włoszech. Wygrana Mike’a Jensena oraz po wielkich emocjach 3. miejsce Pawła Karbownika w finale!

Pozwolę sobie zacząć od systemu oceniania jaki został przyjęty na miejscu. Niedawno, w relacji z Dubaju, opisałem Wam po krótce jak wyglądały zasady sędziowania tam na miejscu. W Veronie system oceniania różnił się zapisem o sumowaniu lub nie sumowaniu punktów pomiędzy różnymi etapami. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich sumowały się zawsze dwa ostatnie przejazdy. Tutaj zaś najpierw w kwalifikacjach wybierano lepszy przejazd z dwóch. Do półfinałów przechodziło 12 zawodników z jednym przejazdem oraz do ścisłego finału już tylko 6 również z jednym - ostatnim - przejazdem. Punkty pomiędzy etapem półfinałowym, a finałowym nie sumowały się, co oznacza, że zawodnik zawsze zaczynał z czystym kontem. O sumowaniu lub niesumowaniu się punktów w ostatnim etapie zadecydowali sami stunterzy demokratycznym głosowaniem.

NAS Analytics TAG

Polskę reprezentowało aż czterech stunterów: Rafał Kanik, Sławek Kożykowski, Paweł Karbownik oraz Kamil Nikliborc. Pośród 18 zawodników, wszyscy nasi reprezentanci dostali się do serii półfinałowej co jest rewelacyjnym wyczynem i pokazuje, że mamy stunterów na światowym poziomie. W finałowej walce pozostali Paweł Karbownik, który objął prowadzenie oraz Rafał Kanik, który uplasował się na 6. miejscu. W finałach niemal bezbłędna jazda oraz opanowanie dały Mike’owi Jensenowi ostateczne zwycięstwo. Mimo wszystko Paweł Karbownik skończył na rewelacyjnym 3. miejscu.

Tegoroczną edycję przyćmiła nieco śmierć naszego kolegi Claudio. Całe wydarzenie było poświęcone jego pamięci o czym dowiecie się również z video.

Stunt Contest Verona 2019 10 Stunt Contest Verona 2019 11
Stunt Contest Verona 2019 12 Stunt Contest Verona 2019 13
Stunt Contest Verona 2019 14 Stunt Contest Verona 2019 15
Stunt Contest Verona 2019 16 Stunt Contest Verona 2019 17
Stunt Contest Verona 2019 18 Stunt Contest Verona 2019 19
Stunt Contest Verona 2019 20 Stunt Contest Verona 2019 21
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr