tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rząd planuje podniesienie akcyzy na importowane auta. Co z motocyklami?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rząd planuje podniesienie akcyzy na importowane auta. Co z motocyklami?

Autor: Raff 2020.09.16, 11:53 3 Drukuj

Chcemy zrobić tak, żeby używanych samochodów nie opłacało się do Polski sprowadzać - oświadczyła minister Emilewicz podczas niedawnej konferencji dotyczącej elektromobilności. Czy motocyklom uda się zachować zwolnienie z nowej, wyższej akcyzy?

W szale elektromobilności i rosnących wymagań ekologicznych nasi rządzący zapominają, że większości Polaków zwyczajnie nie stać na nowe auta za kilkadziesiąt tysięcy złotych, a używany samochód w dobrym stanie często jest ekologicznie czystszy niż nowy, z salonu. Pomijając już zupełnie fakt, że do wyprodukowania nowego pojazdu potrzebna jest gigantyczna ilość nakładów, tymczasem auto używane zostało już wyprodukowane, więc bez sensu je złomować.

NAS Analytics TAG

Te argumenty zupełnie nie trafiają jednak do rządzących. Zdaniem minister Jadwigi Emilewicz tym, co najbardziej teraz potrzebne Polakom, jest zaporowa akcyza na używane pojazdy - tak, by nie opłacało się ich sprowadzać. W zawiłym toku rozumowania pani minister Polacy, zamiast używanego volkswagena za 20 tys. kupią nowe, hybrydowe hondy za 100 tys. zł.

O planach podwyższenia podatku akcyzowego na samochody używane, importowane, minister Emilewicz mówiła podczas konferencji "Innowacyjny ekosystem dla elektromobilności". Nie padły tam żadne deklaracje dotyczące motocykli, które dziś zwolnione są z akcyzy. Obawiamy się jednak, że sytuacja taka nie będzie trwać wiecznie - w 2020 zarejestrowano ponad 53 tys. importowanych, używanych jednośladów. Być może rząd uzna, że jest się o co bić.

Warto przypomnieć, że jeszcze w 2009 roku pracowano nad projektem ustawy, wprowadzającej akcyzę dla motocykli i quadów powyżej 250 cm3. Wówczas nic z tego nie wyszło, oby i tym razem tak się to skończyło.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę