tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ile kosztuje sprowadzenie motocykla z zagranicy? Gdzie jest najtaniej?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ile kosztuje sprowadzenie motocykla z zagranicy? Gdzie jest najtaniej?

Autor: Andrzej Sitek 2021.03.17, 12:42 3 Drukuj

Najtańsze było sprowadzenie motocykla z Niemiec, a najdroższe z Włoch, natomiast najpopularniejsze marki to Honda, Yamaha i Suzuki. Raport Clicktrans pokazuje, że Niemcy i Wielka Brytana to główne kraje, z których sprowadzono jednoślady do Polski. W 2020 ponad 42% motocykli sprowadzanych do Polski pochodziło od naszego zachodniego sąsiada. Udział Wielkiej Brytanii w sprawdzeniu motocykli do Polski wyniósł niecałe 23%.

Jakby był wpływ pandemii na transport motocykli? Okazuje się, że znaczący. W kwietniu 2020 sprowadzono 41% mniej motocykli niż w kwietniu 2019 roku. Firmy sprowadzające motocykle mocno odczuły pierwsze obostrzenia. Jednak w kolejnych miesiącach sytuacja wracała do normy. Ostatecznie w skali całego roku sprowadzono 8% mniej motocykli z zagranicy niż w 2019.

NAS Analytics TAG

Ile to wychodzi cenowo? Transport motocykla na terenie Polski kosztował średnio 332 zł. Transport motocykla z Polski za granicę kosztował średnio 767 zł. Sprowadzenie motocykla z zagranicy do Polski kosztowało średnio 686 zł. Na najpopularniejszych trasach najdroższe było sprowadzenie motocykla z Włoch (1004 zł). Najtańszy był transport jednośladu z Niemiec (553 zł).

Jeśli chodzi o marki, to Polacy preferują jednoślady z Kraju Kwitnącej Wiśni. Honda, Yamaha i Suzuki są najczęściej wybieranymi markami, natomiast pierwsze miejsce zajmuje Honda. W 2020 co piąty motocykl transportowany do kraju miał znaczek Hondy.

Raport Motocykle 2020 to trzecia edycja raportu na temat sprowadzania motocykli przez Polaków na terenie Europy. Dokument został opracowany na podstawie ponad 60 461 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących przewozu motocykli w latach 2011-2020. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie na stronie internetowej Clicktrans.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr