tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nawet 45 tys. z kary za niedopenienie obowizku. Uwaaj, gdy kupujesz motocykl!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nawet 45 tys. z kary za niedopenienie obowizku. Uwaaj, gdy kupujesz motocykl!

Autor: Raff 2019.11.16, 17:21 Drukuj

Nawet 45 tys. zł może wynieść mandat karnoskarbowy za niedopełnienie obowiązku odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych po zakupie pojazdu. Koniecznie trzeba o tym pamiętać, choć wspomniany obowiązek nie występuje w każdym przypadku.

Podatek od czynności cywilnoprawnych, w skrócie PCC, jest wymagany, kiedy kupujemy pojazd od osoby fizycznej. Nie trzeba go płacić, jeśli pojazd nabywany jest na potrzeby osoby niepełnosprawnej lub jeśli jego wartość nie przekracza 1000 zł. Także w sytuacji, gdy sprzedającym jest firma, obowiązek zapłaty podatku nie występuje.

NAS Analytics TAG

Podatek od czynności cywilnoprawnych deklaruje się po zakupie pojazdu. Podstawą do jego wyliczenia jest teoretycznie wartość wskazana w umowie, ale jeśli różni się ona wyraźnie od rynkowych wartości danego modelu, urząd skarbowy może zlecić ekspertyzę rzeczoznawcy. Jej koszt obciąży nabywcę, jeśli wartość ustalona przez rzeczoznawcę będzie różnić się od zadeklarowanej o więcej niż jedną trzecią.

Najważniejsze jest jednak, by w ogóle o odprowadzeniu podatku pamiętać. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować bardzo wysokim mandatem karnoskarbowym. Jego wysokość waha się od 225 zł do 45 tys. zł. Deklarację zapłaty podatku składa się na formularzu PCC-3.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr