tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rekordowa runda Moya Supermoto na Autodromie w Somczynie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rekordowa runda Moya Supermoto na Autodromie w Somczynie

Autor: Informacja prasowa 2022.08.30, 10:41 Drukuj

Wyśmienita frekwencja w Mistrzostwach i Pucharze Polski Supermoto, zagraniczni zawodnicy i nowe twarze w rywalizacji. Organizatorzy zapowiadają, że będą się rozpędzać.

Kolejna runda zawodów Supermoto odbyła się pod szyldem Moya. - Jako spółka paliwowa chętnie wspieramy sporty motorowe. Jest to nasze środowisko naturalne, tym bardziej, że wielu z naszych pracowników to prawdziwi pasjonaci motoryzacji. Zawody Supermoto to coś zupełnie wyjątkowego. To unikatowe połączenie wyścigów motocyklowych ze spektakularną jazdą w terenie. Ta runda była dla nas tym bardziej atrakcyjna, ponieważ odbyła się na malowniczym podwarszawskim torze, Autodrom Słomczyn. Nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu - mówi Marta Bernadkiewicz z sieci stacji paliw Moya.

NAS Analytics TAG

Coraz więcej zawodników Supermoto

Zadowolenia z rundy na podwarszawskim obiekcie nie ukrywa również organizator. - Weekend z Moya Mistrzostwami i Pucharem Polski Supermoto możemy zaliczyć do udanych, zarówno pod względem organizacji jak i frekwencji. Autodrom Słomczyn to obiekt na który zawodnicy lubią wracać i tym razem nas nie zawiedli. Oprócz zawodników z całej Polski odwiedzili nas też zawodnicy z Litwy i Estonii. Nowym akcentem były klasy Pit Bike w których mogliśmy podziwiać zawodników ścigających się na co dzień w Pucharze Polski Pit Bike. Jeśli chodzi o organizację to nie wypada nie podziękować całej ekipie zaangażowanej to wydarzenie, flagowym, sędziom, wszystkim osobom funkcyjnym. Przez parę lat funkcjonowania udało nam się zgromadzić naprawdę mocną ekipę świetnych ludzi. Dzięki temu całe wydarzenie odbyło się bardzo sprawnie - podkreśla Jerzy Głodek, Supermoto Poland.

Wielka rywalizacja na torze

Na torze największe emocje tradycyjnie zapewniło dwóch czołowych zawodników polskiego Supermoto, laury tym razem trafiły do Wojciecha Mańczaka. - Kwalifikacje rozpoczęte dobrym tempem, później było trochę problemów. Po upadku trzeba było gonić lidera, w wyścigach nie było lekko trzeba było przyjąć odpowiednią taktykę i mocny atak. Finalnie zawody udało się wygrać i nadrobić cenny  punkt w klasyfikacji generalnej sezonu. Chciałbym podziękować wszystkim za ostrą lecz czystą rywalizację i mam nadzieję na powtórkę dobrej zabawy już za dwa tygodnie na torze Poznań.

Na drugiej pozycji Mistrzostwa Polski ukończył Michał "Fabio" Pawlik: - To był bardzo dobry weekend w moim wydaniu. Tempo wyścigowe zadowala. Tor Słomczyn po modyfikacjach Supermoto Poland odcinka off-road to obecnie jeden z najlepszych tego typu obiektów do zawodów Supermoto. Jesteśmy na mecie z wynikiem 2-2 i to zaostrza apetyt na więcej w kolejnej rundzie w Poznaniu - zapowiada zawodnik.

Kolejna runda Mistrzostw i Pucharu Supermoto odbędzie się w Poznaniu  w niedzielę, 10 września. Będzie to szóste spotkanie zawodników Supermoto w tym sezonie. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

Klasa S1
1. Wojciech Mańczak
2. Michał Pawlik
3. VladasGoncarovas

Klasa S2
1. Ruslanas Bykovas
2. Tomasz Żuralski
3. Rafał Perkowski

Puchar Polski Supermoto

Klasa C2
1. Damian Bożyk
2. Piotr Musiał
3. Jarosław Salamon

Klasa C4
1. Szymon Gładysiak
2. Jarosław Jakubowski
3. Andrius Slajus

Klasa C5
1. Traviss Silak
2. Antoni Litawa
3. Hugo Bykovas

Klasa C7
1. Olgierd Tomaszewski
2. Magdalena Pabijan
3. Wojciech Orliński

Klasa C8
1. Franciszek Stokłosa
2. Bartek Stawicki
3. Liliana Irzyk

Klasa Amator
1. Olaf Dziwirek
2. Sebastian Ziółkowski
3. Marcin Grodzicki

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr