tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zawodnicy zakoczyli sezon wycigw pit bike na asfalcie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zawodnicy zakoczyli sezon wycigw pit bike na asfalcie

Autor: Informacja prasowa 2021.10.12, 11:22 Drukuj

Czwarta runda sezonu zakończyła tegoroczne zmagania w Pucharze Polski Pit Bike SM. Podczas finału, który odbył się w Toruniu zawodnicy walczyli o ostatnie punkty tego sezonu.

A sezon zmagań na asfalcie był w tym roku imponujący. Nie tylko fantastyczna frekwencja, ale i wysoki poziom pokazał, że rozwój tej dyscypliny przebiega w fenomenalnym tempie.

NAS Analytics TAG

- Przede wszystkim to zasługa lokalnych ośrodków. Powstają nowe szkółki, miejsca do treningów, pojawia się coraz więcej możliwości. Do tego zawodnicy, mają dostęp do szkoleń na swoim terenie, mogą więc ćwiczyć systematycznie, a to wszystko przekłada się na efekty. Start w zawodach to nie tylko sprawdzian umiejętności, ale także super zabawa, zaryzykowałbym stwierdzenie, że dla wielu rodzin w naszym kraju - styl życia. Wraz z zakupem pit bike i rozpoczęciem treningów zaczynamy też kształtowanie charakteru młodych zawodników. Dorośli zawodnicy niejednokrotnie zmagają się z różnymi przeciwnościami, dla nich to również wyzwanie. Nas, jako organizatorów cieszy to, że tak szybko mini motocykle zyskały popularność w naszym kraju i, że co roku przybywa chętnych, by się w ten sposób realizować i rozwijać. Cieszy nas także ilość zawodników, którzy idą dalej, z pit bike przebiją się do międzynarodowych prestiżowych serii - podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

W drużynie siła

Nowością w tym sezonie było pojawienie się teamów  sponsorskich. To kolejny etap profesjonalizacji dyscypliny, kiedy pod jednymi barwami gromadzą się zawodnicy, mechanicy, wsparcie techniczne i zaplecze wyścigów. Podczas finałowej rundy było to już pięć zespołów, których reprezentowało 34 punktujących zawodników. W Toruniu rywalizację teamów wygrał 3MM Racing Academy, na drugim miejscu był Olsztyn Racing, a podium zamknął BBM Racing Team.

Koło setki zawodników na każdej rundzie

Łącznie w sezonie 2021 na torach asfaltowych wystartowało 137 zawodników w Pucharze Polski, 81 w Mistrzostwach Polski, oglądaliśmy także 18 uczestników jazd pokazowych. Najmłodsi uczestnicy to sześciolatkowie w jazdach pokazowych i ośmiolatkowie z licencjami zawodniczymi. Najstarszy zawodnik miał 52 lata. W rywalizacji zawodnicy byli podzieleni na klasy według pojemności i wieku. Od Stock 90, Pit Girls, przez Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies, po Masters (powyżej 35 roku życia), MiniGP i Super Pit (najmocniejsze sprzęty). Przez cały sezon odbywały się także wyścigi Rookie, w których startowali początkujący w stawce.

Dekoracja zawodników za sezon i klasyfikację generalną tradycyjnie odbędzie się w  Polskim Związku Motorowym pod koniec roku. Tymczasem zawodnicy wracają do treningów i rozpoczynają sezon zimowy, na krytych halach kartingowych. Podsumowanie finałowej rundy można zobaczyć na kanale YouTube organizatora.

Zwycięzcy Pucharu Polski Pit Bike SM
Runda 4, Awix Racing Arena Toruń

STOCK 90

1. Andrzej Kupczyński
2. Antoni Kuptel
3. Franciszek Stokłosa

PIT GIRLS

1. Laila Bielecka
2. Latika Opalińska
3. Maja Faron

STOCK 125

1. Igor Teske
2. Bartosz Derek
3. Aleksander Gralewicz

STOCK 150 JUNIOR

1.Kacper Raniszewski

SUPER PIT

1. Adrian Soja
2. Mateusz Hulewicz
3. Szymon Koschel

MASTERS

1. Sławomir Bławat
2. Rafał Walasiewicz
3. Marcin Wójcik

MINI GP

1. Jurand Kuśmierczyk
2. Oskar Kubicki

PIT LADIES

1. Sylwia Dzik
2. Oliwia Wojcieska
3. Antonina Rogalska

STOCK 150

1. Daniel Bukowski
2. Patryk Stankiewicz
3. Jakub Waszak

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr