tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Finaowa runda Pitbike GP pojechaa w Dbrowie Grniczej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Finaowa runda Pitbike GP pojechaa w Dbrowie Grniczej

Autor: Informacja prasowa 2021.10.12, 20:47 Drukuj

W miniony weekend, 9 i 10 października, do Dąbrowy Górniczej zjechali zawodnicy pit bike z całej Polski. Rywalizując w ostatniej w tym sezonie rundzie Pitbike GP na torze MXDG wiele się działo, a kibice nie mogli narzekać na nudę.

W sobotę, tradycyjnie już zawodnicy ścigali się w formule motocrossowej. Wśród najstarszych uczestników Pitbike GP najszybszym okazał się miejscowy zawodnik Wojciech Mularczyk, który wygrał oba wyścigi w swojej klasie. Drugi był Piotr Szkoła z Lamba PitBike, a trzeci Piotr Urban z OKM Ostrów Wielkopolski.

NAS Analytics TAG

W klasie Open podium zdominowali zawodnicy z zachodniej Polski. Najskuteczniejszy był Mikołaj Barczyński, tuż za nim uplasował się reprezentant OTS Motoklubu Oborniki - Szymon Przymusiński, a trzeci był Antoni Bąk z Pitbike 51. W klasie kobiet ścigało się sześć zawodniczek i także w tej kategorii królowały reprezentantki z zachodu kraju, a dokładnie z leszczyńskiego klubu SKM Mad Motors. Julia Pieprzyk, Anna Oleśniewicz i Oliwia Barczyńska w takiej właśnie kolejności stanęły na podium rundy.

W klasie Junior Pro tradycyjnie już widzieliśmy wyjątkową determinację dwóch najszybszych zawodników: Antoniego Michalskiego (SKM Mad Motors) oraz Bartosza Bańbora (Lamba PitBike). Tuż za nimi uplasował się Patryk Brydak, także z Lamba PitBike. W klasie Junior najlepsza trójka pokazała, że nie ma konkurencji i dwukrotnie rozstrzygnięcie było takie samo. Najlepszym okazał się Patryk Barczyński z SKM Mad Motors, drugi był Marcel Malepszy z Pitbike 51, a trzeci Filip Trzeciak z Lamba PitBike. Najmłodsi zawodnicy, czyli klasa Kadet zgromadziła na starcie 13 zawodników, spośród których najszybszy był Kuba Świerczyński z Lamba PitBike, o włos za nim uplasował się Filip Kopacz, a trzeci był Franciszek Pięta z OTS Motoklub Oborniki.

W niedzielę przyszedł czas na formułę enduro. Trasa składała się z odcinków motocrossowych oraz próby terenowej. W klasie Oldboy zwyciężył Piotr Szkoła, drugi był Piotr Urban, a trzeci Jacek Malepszy (Pitbike 51), który stracił wcześniej prowadzenie z powodu problemów technicznych z motocyklem. Najszybszym w klasie Open był Antek Bąk z Pitbike 51, drugi na mecie zameldował się Mikołaj Barczyński, a trzeci Łukasz Wanik.

W klasie Junior Pro ponownie byliśmy świadkami pięknej walki Bartosza Bańbora z Antonim Michalskim. Ostatecznie zwycięstwo padło łupem Bartka, który miał nieco ułatwione zadanie po awarii motocykla Antka. Jako trzeci na metę dojechał Patryk Brydak. W klasie Junior najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się być Marcel Malepszy. Za nim ze stratą jednego okrążenia dojechali Patryk Barczyński i Filip Trzeciak.

Najszybszą kobietą ponownie była Julia Pieprzyk, za nią na finiszu zameldowała się Oliwia Barczyńska, a trzeci wynik uzyskała Laura Mucha. W najmłodszej kategorii wygraną powtórzył Kuba Świerczyński, za nim ulasowali się Kuba Barczyk z SKM Mad Motors i Maciej Mularczyk z Automobilklubu Śląskiego.

Nie można zapomnieć o przyszłych zawodnikach, czyli najmłodszych uczestnikach imprezy biorących udział w wyścigach pokazowych. Tam najpiękniejszą jazdą wykazał się Tymek Andrzejewski, który wspólnie z pozostałymi uczestnikami udowodnił, że mając 6-7 lat można zadziwić starszych kolegów umiejętnościami i odwagą na torze.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr