tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wielka Gala Pit Bike podsumowaa kolejny rok dyscypliny
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wielka Gala Pit Bike podsumowaa kolejny rok dyscypliny

Autor: Informacja prasowa 2021.12.06, 16:38 Drukuj

Wydarzenie wieńczące zmagania zawodników pit bike w naszym kraju zorganizowało stowarzyszenie MX Otopit Toruń, organizator Mistrzostw Polski Pit Bike, Pucharu Polski Pit Bike SM i Off-Road. Społeczność pit bike tym razem spotkała się w Sali Wielkiej toruńskiego Dworu Artusa.

Łącznie w dłonie laureatów powędrowało aż 25 statuetek. Na sukces społeczności i dyscypliny pracowało wiele osób, a nagrodzeni zostali nie tylko sportowcy za najlepsze wyniki, ale także działacze i przyjaciele dyscypliny.

NAS Analytics TAG

- Celem Wielkiej Gali Pit Bike nie jest nagradzanie za sukcesy sportowe, a za wkład w rozwój dyscypliny, zaangażowanie, szczególne postawy. Ten wielki już dziś świat wyścigów na mini motocyklach RXF, MRF, KAYO, YCF to przede wszystkim ludzie. W takim dniu chcemy podziękować zawodnikom, rodzicom, sponsorom, patronom medialnym, lokalnym organizatorom. Mijający sezon to kolejny trudny rok w cieniu pandemii, ale udało się go zrealizować na pełnych obrotach, nie zawiodła ani frekwencja, ani ilość nowych zawodników i zdanych licencji. Blisko trzysta osób startujących w naszych cyklach to powód do dumy, ale jeszcze większy do grono 72 uczestników jazd pokazowych, którzy nie osiągnęli jeszcze wymaganego do zdania licencji wieku 8 lat - podkreśla Sylwia Żółtowska, prezes MX Otopit Toruń.

Nie zabrakło jednak wyróżnień dla najlepszych. Te laury otrzymali Sylwia Dzik i Patryk Stankiewicz, zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike SM oraz Julia Pieprzyk i Jakub Jastrzębski ze stawki off-road. Wyróżnienia Specjalne powędrowały do Jakuba Stankiewicza (FIM MiniGP World Championchip Alpe Adria Series) oraz Juranda Kuśmierczyka (pierwszy Polak punktujący w Yamaha R3 bLU cRU European Cup).

Nagrodę Promotor Dyscypliny w tym roku otrzymał serwis WP Sportowe Fakty, który w sezonie 2021 dołączył do grona patronów medialnych cykli pit bike, zaś Osobowością Medialną uznany został zawodnik młodego pokolenia, Janek Krzywda.

Kapituła Gali uznała aż trzy osoby Objawieniem Roku. Nagrody w tej kategorii powędrowały do Magdaleny Pabijan, Feliksa Górniaka i Franciszka Stokłosy. Mniej szczęścia miał w tym sezonie Andrzej Kupczyński, uznany za Pechowca Roku. Najlepszym Wydarzeniem okazała się pierwsza runda terenowa czyli Perfekt Smile Puchar Polski Pit Bike Off-Road w Brodnicy. Również w ręce tej społeczności trafiła jedna z najcenniejszych nagród - Otopit Roku, którą otrzymał Marek Gutmański z Pit Bike Brodnica.

Docenieni zostali również najmłodsi zawodnicy. W klasie Stock 90 - czyli od 8 do 12 roku życia- byli to Szymon Pawlikowski (off-road) i Wiktor Oleksiak (SM) oraz w klasie Pit Girls - Julia Jantarska.

Najlepszym trenerem, którego wskazali w plebiscycie zawodnicy to Marek Szkopek. Trener zadedykował tytuł swoim kolegom po fachu i ze sceny dziękował szkoleniowcom w całym kraju za ich wkład w rozwój dyscypliny i karier najmłodszych zawodników. Ulubieńcem Publiczności została Laila Bielecka. Bez konkurencji w kategorii Super Championa pozostaje Maksymilian Pawełczak ścigający się z sukcesami zarówno na mini żużlu, asfalcie, jak i w terenie. Nagrody dla Przyjaciół Dyscypliny trafiły do Mariana Zupy, Macieja Maszewskiego i Łukasza Romaniuka.

Nową kategorią był Ambasador Marki. Tu nagroda trafiła do YouTubera Black Opso za promocję marki Kayo oraz tik tokera X_Bartosza, znanego w sieci z filmików z motocyklem MRF w roli głównej.

Z kolei już w następną niedzielę, czyli 12 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie szarfy Mistrzów Polski oraz trofea za Puchar Polski obiorą zdobywcy podiów w każdej klasie tegorocznych zmagań. Zakończenie sezonu sportu motocyklowego organizuje Polski Związek Motorowy. Relację z przebiegu Wielkiej Gali Pit Bike można znaleźć tutaj.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr