tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rea i Bautista na szczycie w Jerez
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rea i Bautista na szczycie w Jerez

Autor: Jarek "BENITO" Czech 2019.06.08, 17:12 Drukuj

WorldSBK zawitało do Hiszpanii, gdzie na torze im. Angela Nieto w Jerez trwa szósta runda Mistrzostw Świata. Czy Rea utrzymał poziom zaprezentowany podczas ostatniej rundy na włoskiej Imoli? Czy Bauti powróci na szczyt w domowych wyścigach? Jak zaprezentuje się Daniel Blin?

Walka o Superpole padła łupem Jonathana Rea, który zostawił za sobą Alvaro Bautistę i Marco Melandriego. Czwartą pozycję startową wywalczył Alex Lowes, za nim był Leon Haslam i Tom Sykes. Trzecią linię startową opanowali Michael Van Der Mark, Jordi Torres i Sandro Cortese, a pierwszą dziesiątkę zamknął Rinaldi. Słaba, gdyż zaledwie 12. pozycja startowa dla Chaza Daviesa, a Loris Baz uzyskał piętnastą pozycję przed pierwszym po powrocie do klasy Superbike.

W sobotnim wyścigu Jonathan Rea cieszył się pierwszą pozycją przez zaledwie pół okrążenia, po czym stracił prowadzenie na rzecz Bautisty. Lider tabeli rozpoczął klasyczną dla siebie ucieczkę i z przewagą ponad 7 sekund przekroczył linię mety pierwszego wyścigu weekendu w Jerez.

Wspaniale pojechał Michael Van Der Mark i finiszował na drugiej pozycji. Bitwa o trzecie miejsce trwała do ostatniego zakrętu finalnego okrążenia pomiędzy Reą i Lowesem. Rea wszedł pod łokieć swojego rodaka i uderzył w lewą rękę Alexa, który na wskutek tego incydentu wypadł z toru i zakończył walkę w żwirze. Atak czterokrotnego mistrza świata był dość kontrowersyjny, lecz finalnie znalazł się na najniższym stopniu podium.

D8iubSoXkAAIKFg

Na czwartej pozycji uplasował się Marco Melandri i tym sposobem okazał się najszybszym zawodnikiem wśród zespołów niezależnych. Piąty linię mety przeciął Toprak Razgatlioglu, przed Tomem Sykesem i Chazem Daviesem. Sandro Cortese był ósmy, a za nim Haslam i Rinaldi.

Jordi Torres i zastępujący kontuzjowanego Leona Camier japoński zawodnik Hondy Takahashi wycofali się z wyścigu.

W klasie SSP600 najszybszy w kwalifikacjach okazał się Caricasulo przed Krummenacherem i Mahiasem.

Nasz rodzynek w mistrzostwach świata motocykli produkcyjnych Daniel Blin ukończył kwalifikacje na 13. miejscu  w swojej grupie, co dało mu 32. pozycję startową w najmniejszej kategorii.

W ten weekend odbędą się aż dwa wyścigi klasy SSP300, co jest następstwem odwołanego startu podczas ostatniej rundy na torze Imola, gdzie plany pokrzyżował ulewny deszcz.

Niedzielne wyścigi rozpoczną się o godzinie 11:00 i  zakończą się około 16:00.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę