tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rea i Bautista na szczycie w Jerez
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rea i Bautista na szczycie w Jerez

Autor: Jarek "BENITO" Czech 2019.06.08, 17:12 Drukuj

WorldSBK zawitało do Hiszpanii, gdzie na torze im. Angela Nieto w Jerez trwa szósta runda Mistrzostw Świata. Czy Rea utrzymał poziom zaprezentowany podczas ostatniej rundy na włoskiej Imoli? Czy Bauti powróci na szczyt w domowych wyścigach? Jak zaprezentuje się Daniel Blin?

Walka o Superpole padła łupem Jonathana Rea, który zostawił za sobą Alvaro Bautistę i Marco Melandriego. Czwartą pozycję startową wywalczył Alex Lowes, za nim był Leon Haslam i Tom Sykes. Trzecią linię startową opanowali Michael Van Der Mark, Jordi Torres i Sandro Cortese, a pierwszą dziesiątkę zamknął Rinaldi. Słaba, gdyż zaledwie 12. pozycja startowa dla Chaza Daviesa, a Loris Baz uzyskał piętnastą pozycję przed pierwszym po powrocie do klasy Superbike.

NAS Analytics TAG

W sobotnim wyścigu Jonathan Rea cieszył się pierwszą pozycją przez zaledwie pół okrążenia, po czym stracił prowadzenie na rzecz Bautisty. Lider tabeli rozpoczął klasyczną dla siebie ucieczkę i z przewagą ponad 7 sekund przekroczył linię mety pierwszego wyścigu weekendu w Jerez.

Wspaniale pojechał Michael Van Der Mark i finiszował na drugiej pozycji. Bitwa o trzecie miejsce trwała do ostatniego zakrętu finalnego okrążenia pomiędzy Reą i Lowesem. Rea wszedł pod łokieć swojego rodaka i uderzył w lewą rękę Alexa, który na wskutek tego incydentu wypadł z toru i zakończył walkę w żwirze. Atak czterokrotnego mistrza świata był dość kontrowersyjny, lecz finalnie znalazł się na najniższym stopniu podium.

D8iubSoXkAAIKFg

Na czwartej pozycji uplasował się Marco Melandri i tym sposobem okazał się najszybszym zawodnikiem wśród zespołów niezależnych. Piąty linię mety przeciął Toprak Razgatlioglu, przed Tomem Sykesem i Chazem Daviesem. Sandro Cortese był ósmy, a za nim Haslam i Rinaldi.

Jordi Torres i zastępujący kontuzjowanego Leona Camier japoński zawodnik Hondy Takahashi wycofali się z wyścigu.

W klasie SSP600 najszybszy w kwalifikacjach okazał się Caricasulo przed Krummenacherem i Mahiasem.

Nasz rodzynek w mistrzostwach świata motocykli produkcyjnych Daniel Blin ukończył kwalifikacje na 13. miejscu  w swojej grupie, co dało mu 32. pozycję startową w najmniejszej kategorii.

W ten weekend odbędą się aż dwa wyścigi klasy SSP300, co jest następstwem odwołanego startu podczas ostatniej rundy na torze Imola, gdzie plany pokrzyżował ulewny deszcz.

Niedzielne wyścigi rozpoczną się o godzinie 11:00 i  zakończą się około 16:00.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę