tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Dakar wystartował. Kibicujemy polskim zawodnikom! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Dakar wystartował. Kibicujemy polskim zawodnikom!

Autor: Janusz Bębenek 2019.01.07, 19:24 Drukuj

Po wczorajszej inauguracji, dziś odbywa się pierwszy etap najsłynniejszego rajdu na świecie. W tym roku zobaczymy w nim aż 11 Polaków.

Choć ciężko w to uwierzyć, w kategorii motocykli o OSIEMNASTE zwycięstwo z rzędu walczy drużyna KTM. Austriacki team jest najbardziej utytułowaną drużyną w historii Dakaru. Od czasu zwycięstwa Richarda Saincta na BMW F650RR w 2000 roku nikt nie był w stanie odebrać zwycięstwa zawodnikom pomarańczowych. Nic dziwnego, że na tegorocznej ekipie poprzednich zwycięzców - Walknerze, Sunderlandzie i Price - ciąży olbrzymia presja.

Wśród zawodników, pilotów i mechaników startujących w rajdzie zobaczymy aż 11 Polaków. Na motocyklach w barwach Orlen Teamu jadą Maciej Giemza i Adam Tomiczek, a na quadzie Kamil Wiśniewski. W tym roku nie wystartował nas quadowy mistrz, Rafał Sonik, który leczy kontuzję. Będzie on za to fachowo komentował kolejne etapy zmagań.

Tegoroczna edycja imprezy jest o tyle nietypowa, że jej trasa wytyczona jest na terytorium tylko jednego kraju - Peru. Ponadto znacznie skrócono jej łączną długość, z prawie 10 do 5 tysięcy km. Jak zapewniają organizatorzy, jest ona tradycyjnie bardzo trudna - znakomita większość prowadzi przez piaski i wydmy.

Z uwagi na różnice czasu, nasze codzienne relacje z poszczególnych etapów będziemy publikować następnego dnia rano. Dlatego - do zobaczenia jutro!

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę