tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ostrożny Sonik: muszę kontrolować emocje
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ostrożny Sonik: muszę kontrolować emocje

Autor: Informacja prasowa 2019.10.05, 21:32 Drukuj

Motocykliści i quadowcy rozpoczęli rywalizację w Rajdzie Maroka od siedmiokilometrowego prologu. Na krętej i śliskiej trasie, Rafał Sonik celowo nie dokręcał gazu. - Mam wszelkie powody, by w tym rajdzie zachować margines bezpieczeństwa. Prawdziwa rywalizacja rozegra się dopiero w najbliższych pięciu dniach - mówił dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata.

- Start każdego rajdu wywołuje odrobinę stresu. Ważne żeby nie czuć go aż do szpiku kości. Istotny jest balans między tym dobrze rozumianym stresem, a doświadczeniem i świadomością rzetelnego przygotowania. U mnie, proporcje przed startem w Maroku są idealne - minimum stresu i pewność, że odrobiliśmy z zespołem zadanie domowe - mówił Rafał Sonik przed prologiem.

NAS Analytics TAG

Polak, który zapewnił już sobie tegoroczne trofeum wiedział, że na szybkiej, śliskiej i krętej trasie nie ma potrzeby ryzykować. Co prawda organizator zapowiedział, że na pierwszym etapie, wyprzedzanie będzie niezwykle trudne i ryzykowne, jednak Sonik wolał poświęcić wyższą pozycję startową. Zwłaszcza, że już podczas tej "rozgrzewki" można było sporo stracić. - Było szybko i niebezpiecznie. W dwóch, albo trzech miejscach byłem na granicy bezpieczeństwa, ale jestem zadowolony z tego w jakim czasie pokonałem prolog - mówił na mecie Kamil Wiśniewski, który "wykręcił" trzeci czas.

- Mam wszelkie powody, by w Maroku zachować jeszcze większy margines bezpieczeństwa niż zazwyczaj. Dlatego dziś byłem bardzo ostrożny. Rywalizacja rozegra się na kolejnych etapach, a ja już od startu muszę panować nad emocjami. Przyjechałem, żeby ukończyć ten rajd - więc kontrola ręki na gazie musi być podwójna - podkreślił krakowianin, który uplasował się na 5. miejscu.

Z ręką na gazie miał też kłopot Kamil Wiśniewski. - Cały czas uczę się Yamahy Raptor. Na starcie nawet mi zgasła i straciłem trzy sekundy żeby ją ponownie odpalić. Szukałem gazu pod kciukiem, ale jego tam nie było... Jadę na "rolce" - jak w motocyklach i muszę się do tego przywyknąć - śmiał się zawodnik, który na Rajd Maroka przesiadł się na lżejszy quad z napędem na tylną oś.

W sobotę zawodników czeka pierwszy etap rywalizacji. Organizatorzy od razu zaplanowali całodzienne ściganie i odcinek specjalny liczący 346 km. Rajdowcy opuszczą Fez, gdzie wrócą dopiero w ostatni dzień zmagań. - Oblegają nas tu tłumy dzieci! Przybijają piątki, klepią po plecach. Są bardzo radosne, energiczne i roześmiane. To czysta przyjemność witać takich pozytywnych kibiców - powiedział Rafał Sonik.

Prolog:

1. Alexandre Giroud (FRA) 7:06
2. Ignacio Casale (CHL) +0.02
3. Kamil Wiśniewski (POL) +0.16
4. Romain Dutu (FRA) +0.20
5. Rafał Sonik (POL) +0.31
6. Axel Dutrie (FRA) +19.26

Zapraszamy na: www.facebook.com/rafalsonikofficial/ oraz www.instagram.com/rafalsonik/

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę