tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafa Sonik wiceliderem Rajdu Maroka
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rafa Sonik wiceliderem Rajdu Maroka

Autor: Informacja prasowa 2019.10.08, 09:42 Drukuj

Trzeciego dnia rywalizacji, po pokonaniu etapu maratońskiego, Rafał Sonik wspiął się na drugie miejsce w Rajdzie Maroka. Na prowadzeniu pozostał Chilijczyk Ignacio Casale, który na liczącym niemal 300 kilometrów odcinku specjalnym był szybszy od Polaka o zaledwie 24 sekundy.

Poniedziałkowy poranek na Rajdzie Maroka dla wszystkich zawodników był bardzo znaczący. Po raz pierwszy w historii, organizator rozdał rajdowcom roadbooki zaledwie 15 minut przed startem. Oznaczało to, że nie mieli okazji zapoznać się, czy oswoić z czekającą ich trasą. Musieli nawigować, patrząc na wskazówki po raz pierwszy i być podwójnie czujnym.

NAS Analytics TAG

- Miałem dzisiaj dobre czucie roadbooka, więc byłem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. Widać, że przygotowywała go inna osoba niż wczoraj, bo był dużo lepiej opisany i nie brakowało mi żadnych istotnych informacji. Nawigacja była oczywiście wyzwaniem, ale dającym satysfakcję, a nie powodującym frustrację - komentował na mecie w Erfudzie Rafał Sonik.

Zwycięzca Pucharu Świata wyjechał na trasę trzeciego etapu, trzy minuty po Ignacio Casale. Polak i Chilijczyk kilkakrotnie spotykali się na pustyni. Ostatecznie ten drugi zameldował się na mecie z lepszym o 24 sekundy czasem. - Wczorajszy dzień, pod znakiem awarii urządzenia GPS, można uznać za dzień stracony. Nie było mowy o rywalizacji. To była walka o zaliczenie wszystkich waypointów. Dziś już tych problemów nie miałem i mogłem złapać trochę tempa na marokańskich szutrach. Jak widać, nie dzieli nas z Ignacio wiele. W takim układzie, o tym kto wygrywa decydują szczegóły - powiedział krakowianin, podsumowując rywalizację, która jest tylko zapowiedzią pojedynku tych dwóch rajdowców podczas nadchodzącego Rajdu Dakar.

Etap padł łupem Francuza Axela Dutrie, który z powodu nieukończenia drugiego etapu nie ma już szans na końcowe zwycięstwo. Rafał Sonik dzięki pewnej i bezbłędnej jeździe, przeskoczył w klasyfikacji czwartego zawodnika ostatniego Rajdu Dakar, Alexandra Giroud. - Od mety dzielą nas dwa dni ścigania. Dwa dni do zakończenia sezonu. Najważniejsze, to dojechać do Fezu - podkreślił tonując optymistyczne nastroje "SuperSonik".

III etap:
1. Axel Dutrie (FRA) 5:26.49
2. Ignacio Casale (CHL) +3.30
3. Rafał Sonik (POL) +3.54
4. Romain Dutu (FRA) +8.45
5. Kamil Wiśniewski (POL) +10.56
6. Alexandre Giroud (FRA) +27.18

Klasyfikacja generalna:
1. Ignacio Casale (CHL) 16:36.49
2. Rafał Sonik (POL) +35.58
3. Alexandre Giroud (FRA) +38.16
4. Kamil Wiśniewski (POL) +41.48
5. Romain Dutu (FRA) +1:44.07
6. Axel Dutrie (FRA) +44:39.50

Zapraszamy na: facebook.com/rafalsonikofficial/ oraz instagram.com/rafalsonik/

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr