tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rusza Rajd Maroka, Sonik zrwna si z Loebem i Rossim
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rusza Rajd Maroka, Sonik zrwna si z Loebem i Rossim

Autor: Informacja prasowa 2019.10.03, 13:56 Drukuj

Rajd Maroka - ostatnia runda Pucharu Świata FIM będzie dla Rafała Sonika wyjątkowa. Polak po dwóch latach odzyskał trofeum i na piaskach Sahary będzie mógł ścigać się bez zbędnej presji. Co więcej, sięgając po dziewiąte mistrzostwo zrównuje się w liczbie tytułów z takimi legendami motosportu, jak Sebastien Loeb i Valentino Rossi.

Rafał Sonik wystartuje w Maroku po raz siódmy w karierze. Zawsze kończył ten rajd na podium - trzykrotnie na najwyższym stopniu, dwukrotnie na drugim i raz na trzecim miejscu. Cztery razy Polak przyjeżdżał na ostatnią rundę cyklu pewny zdobycia Pucharu Świata i tak będzie również w tym roku. To oznacza duży komfort, ponieważ Rallye du Maroc to również ostatni, poważny sprawdzian przed styczniowym Dakarem.

NAS Analytics TAG

- To będzie czysta przyjemność, trochę testów nowych rozwiązań i oczywiście znakomity trening przed Rajdem Dakar - mówił Rafał Sonik podczas środowych testów na Saharze. - Muszę przyznać, że niepokoję się o przyszłość Dakaru w Arabii Saudyjskiej, bo docierają do nas coraz bardziej niepokojące wieści z tego regionu świata. Teraz jednak jesteśmy na Saharze i zamierzam cieszyć się każdym pokonanym kilometrem. Będę napawać się radością ze ścigania bez presji.

Dodatkowym, pozytywnym elementem jest fakt, że dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata nie będzie tym razem jedynym Polakiem w stawce. Na starcie stanie również Kamil Wiśniewski. - Pokonaliśmy razem trzy Dakary i wiele innych rajdów. Bardzo się cieszę, że znów możemy jechać razem, bo Kamil na jakiś czas "zdradził" quady z pojazdami UTV - śmiał się krakowianin.

- Ten powrót jest też wyjątkowy, bo Kamil zdecydował się porzucić quada z napędem na cztery koła i wystartuje tzw. "ośką", czyli Yamahą Raptor z napędem na tylną oś - bardzo podobną do tej, na której sam się ścigam - dodał "SuperSonik".

Brak potrzeby kalkulacji i walki o długofalowe cele oraz wsparcie rajdowego przyjaciela są istotne również ze względu na rywalizację ze doborową stawką, która zameldowała się w Maroku. Wygląda na to, że właśnie na Saharze rozpocznie się wojna psychologiczna przed Dakarem. W próbie sił, obok polskiego duetu weźmie udział dwukrotny zwycięzca "super maratonu" - Chilijczyk Ignacio Casale, zeszłoroczny zdobywca Pucharu Świata, a w tym roku triumfator Pucharu Świata w Rajdach Baja Aleksander Maksimow oraz dwóch doświadczonych Francuzów: Axel Dutrie (piąty w Dakarze 2017) i Alexandre Giroud (czwarty w Dakarze 2019).

W piątek, w okolicach Fezu odbędzie się krótki prolog dla motocyklistów i quadów, który ustawi kolejność przed sobotnim, pierwszym etapem rywalizacji. Po pięciu dniach zmagań Rafał Sonik odbierze medale za Puchar Świata FIM i Puchar Świata Weteranów 2019. Te dwa trofea uplasują go obok Sebastiena Loeba i Valentino Rossiego, którzy również sięgnęli po dziewięć tytułów mistrzowskich w swoich dyscyplinach. W klasyfikacji wszech czasów motosportu niedościgniony wydaje się trialowiec Toni Bou, który ma na koncie 26 tytułów mistrza świata.

Zapraszamy na: facebook.com/rafalsonikofficial/ oraz instagram.com/rafalsonik/  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr