tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafał Sonik nadal na trasie rajdu Dakar
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rafał Sonik nadal na trasie rajdu Dakar

Autor: Lovtza 2012.01.05, 11:32 Drukuj

„Żadna decyzja sędziów nie pozbawi mnie woli walki”

Mimo wielu przeciwnościom, mimo braku Rafała w klasyfikacji, ten nadal jedzie. Dzisiaj dojechał na metę jako 5 – tak przynajmniej powinno być.  Po dwóch ostatnich odcinkach możemy dopiero powiedzieć, że Dakar się rozpoczął. Czwarty etap – 750 km, w tym 326 odcinka specjalnego. Droga mistrzów.

W związku z odrzuceniem przez sędziów protestu wykluczonych zawodników Josef Machaczek postanowił wycofać się z rajdu. Decyzja, jaką podjął zdziwiła zapewne środowisko nie tylko quadowe, ale całą rajdową „brać”. Wielu ją zrozumiał, wielu uszanowało.

"Mój quad, jak i wszystkie pozostałe, które przygotowywałem do rajdu przeszły badania techniczne, ale nie jesteśmy w klasyfikacji generalnej. Przestawiliśmy sędziom wszystkie wymagane dokumenty jak również świadectwo homologacji. Dla mnie Dakar się zakończył" – uznał Machaczek.

Quad Rafała również pozytywnie przeszedł zarówno procedurę zgłoszenia na sam rajd, jak i badania techniczne. Sytuacja jest nadal niezrozumiała. Zarówno Rafał, jak i Łukasz jadą dalej.

„Największą przykrością dla mnie jest, że w dzisiejszym etapie nie było już z nami Józka Machaczka. Pięciokrotny zwycięzca Dakaru, z którym jechałem wszystkie moje Dakary. Józek podobnie jak i my uznaje, że jest to nie fair i że zostaliśmy przez to pozbawieni szansy rywalizacji w generalnej klasyfikacji quadów nieuczciwie. Ja się z tym zgadzam, ale moja decyzja jest inna. Będę jechał dalej właśnie po to, żeby udowodnić, że żadna decyzja sędziów nie pozbawi mnie woli walki i konkurowania z innymi zawodnikami. Konkurencji uczciwej, fair, sportowej i nie pozbawi mnie serca, aby na Dakar przyjechać i Dakar przejechać. Jestem głęboko przekonany, że tylko tym , że jadę dalej mogę dać jasny sygnał, że nieuczciwymi metodami nie pozbędziecie się nas z tego rajdu” – stwierdził Sonik

Wczorajszy czwarty etap rozpoczął prawdziwe dakarowe ściganie. Po padających ostatnio w tej części ulewnych deszczach trasa stała się wymagająca. Czuć, że rajd rozkręca się nie tylko w terenie, ale również w emocjach zawodników.

Posłuchaj wypowiedzi Rafała Sonika:

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę