tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pozna Motor Show 2018. Kongres MOVE i samochodowe premiery
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pozna Motor Show 2018. Kongres MOVE i samochodowe premiery

Autor: Informacja prasowa 2018.03.28, 16:51 Drukuj

Podczas poznańskich targów odbędzie się Kongres MOVE, poświęcony elektromobilności. Wezmą w nim udział najważniejsze osoby związane z branżą automotive.

W Polsce rejestruje się coraz więcej aut z napędami alternatywnymi. Na naszych drogach pojawiają się pojazdy elektryczne, w IV kw. 2017 r. zarejestrowano ich (łącznie z hybrydami plug-in) 396 sztuk. Coraz więcej, bo aż 75% pojazdów kupują firmy, a ich udział w zakupach wzrasta od lat. Czy ten trend się utrzyma? Czy klienci przekonają się do nowych napędów? O tym wszystkim będziemy rozmawiać na kongresie MOVE - Mobility & Vehicles!

NAS Analytics TAG

W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem "Motoryzacja Jutra", dlatego też nie mogło na nim zabraknąć tak ważnego tematu jak elektromobilność. Na targach Poznań Motor Show co roku prezentowane są  najnowsze trendy i technologie w branży oraz innowacyjne rozwiązania.

W bieżącym roku przewidzianych jest 60 premier rynkowych i 40 prezentacji pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Kadra zarządzająca koncernów motoryzacyjnych już potwierdziła swój udział w  kongresie MOVE - Mobility&Vehicles, który odbędzie się pierwszego dnia targów.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali również przedstawiciele administracji publicznej, rządowej i samorządowej, profesjonaliści z branży automotive, osobistości świata nauki, konstruktorzy i architekci  motoryzacyjni, decydenci sektorów paliwowego i energetycznego, izby i stowarzyszenia branżowe, a także inwestorzy planujący zaangażowanie w rozwój elektromobilności w Polsce.

Interesująco zapowiadają się dyskusje panelowe, w których udział wezmą m. in.:

 • Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii
 • Michał Kurtyka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii,
 • Jens Hanefeld, Head of International and European Policy Volkswagen AG
 • Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A.
 • Michael Kobriger, Prezes  Zarządu MAN BUS
 • Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra
 • Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay
 • Marcin Korolec, Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych
 • Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Miejsce i data: 5 kwietnia 2018 r., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Sala Ziemi.

Poznańskie targi to także czas wielu ważnych premier samochodów. Podczas imprezy zobaczymy Między innymi Teslę Model S - połączenie luksusowej limuzyny z liftbackiem. W pełni elektryczny, układ napędowy pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,7 sekundy. Pojawi się także Tesla Model X - najbezpieczniejszy, najszybszy i najbardziej wszechstronny SUV w historii.

Bentley pokaże model Continental GT - zaprojektowany, skonstruowany i ręcznie wykończony w Wielkiej Brytanii. Wyposażony jest on w ulepszoną wersję niezrównanego, ręcznie konstruowanego 6-litrowego silnika W12 TSI, który generuje moment obrotowy na poziomie 900 Nm i moc 635 KM. Pozwalają one nowemu Continentalowi GT przyspieszyć do 100 km/h w 3,7 sekundy oraz osiągnąć największą prędkość na poziomie 333 km/h.

Kolejny model to Bentayga V8 - wyjątkowe połączenie mocy oraz wykwintności sprawia, że Bentayga V8 wyróżnia się i jest bezkonkurencyjny na rynku luksusowych SUVów. Sercem modelu jest nowy 4-litrowy, 32-zaworowy silnik V8 wyposażony w turbosprężarki typu twin scroll zlokalizowane w środku "V" silnika. Ten wyjątkowy motor osiąga 550 KM oraz 770 Nm momentu obrotowego, przekładającego się na maksymalną prędkość na poziomie 290 km/h oraz przyspieszenie 0-100 km/h w 4,5 sekundy.

BMW zaprezentuje i8 roadster. Poznań Motor Show są pierwszą okazją, żeby zobaczyć samochód w Polsce. Kolejny model - M5 z napędem M xDrive.

Jako pierwszy model sygnowany najmocniejszą literą na świecie wyposażony będzie w inteligentny napęd na cztery koła M xDrive. Układ w pełni adaptacyjnie rozdziela napęd na oś przednią i tylną, zapewniając optymalną trakcję na każdej nawierzchni. BMW M5 z silnikiem o mocy 600 KM łączy nowy wymiar dynamiki i doskonałe właściwości jezdne z luksusem marki premium.

Druga generacja BMW X4 jest kontynuacją sukcesu pierwszego Sports Activity Coupé klasy średniej. Model będzie oferował wybór sześciu wersji silnikowych z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive w standardzie. Po raz pierwszy w historii nowe BMW X4 będzie dostępne w aż dwóch wariantach M Performance. W obu przypadkach sercem pozostanie sześciocylindrowy silnik rzędowy, a klienci będą mogli wybrać pomiędzy wersją benzynową a wysokoprężną o mocach odpowiednio 360 KM lub 326 KM.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr