tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polaris wypuści elektryczny motocykl pod marką Victory - dlaczego?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polaris wypuści elektryczny motocykl pod marką Victory - dlaczego?

Autor: Beavis 2015.02.10, 10:32 1 Drukuj

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Victory, firma-córka koncernu Polaris, zarejestrowała w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych nazwę Charger.

Nie byłoby w tym nic specjalnie szczególnego, gdyby nie fakt, że w ostatnich miesiącach Polaris przejął pełną kontrolę nad amerykańską manufakturą specjalizującą się w pojazdach elektrycznych, Brammo. Komentując przejęcie, założyciel Brammo Craig Bramscher potwierdził plotki o tym, że Brammo skoncentruje się w pełni na rozwoju technologii, pozostawiając jej implementację Polarisowi.

NAS Analytics TAG

Wierzymy, że istnieje ogromne zapotrzebowanie ze strony producentów pojazdów na technologie, które tworzymy. Brammo musi skoncentrować się na nowej strategii i udostępniać najwyższej jakości technologię dla pojazdów elektrycznych - komentował w notce prasowej Craig Bramscher. 

Wstępnie zakładano, że sama marka Brammo (wraz z dobrze ocenianymi modelami Empulse i Empulse R) pozostanie na rynku i zostanie wdrożona w rozbudowaną sieć dealerską Polarisa. Drugim rozwiązaniem miałoby być zaprezentowanie pojazdów elektrycznych w strukturach będących już w portfolio Polarisa brandów. Okazuje się, że powinniśmy spodziewać się drugiej opcji. Zwłaszcza po komentarzach ze strony przedstawicieli Polarisa, którzy z Brammo wiążą przyszłość wykraczającą poza motoryzację.

Według zorientowanych na lokalnym rynku amerykańskich komentatorów i dziennikarzy (ale także osób związanych z tzw. "zielonymi" pojazdami), Polaris wprowadzi aktualne produkty Brammo do swojej oferty poprzez markę Victory. Oczywiście, chcielibyśmy wierzyć w to, że Amerykanie zbudują bezpośrednią konkurencję dla H-D LiveWire, ale logika podpowiada, że dużo łatwiej jest zmienić znaczki na praktycznie gotowych do jazdy motocyklach. Zwłaszcza, że elektryczne pojazdy Brammo zbierały głównie pozytywne opinie w poprzednich latach.

Co więcej, jak podaję Green Car Reports, linia produkcyjna w fabryce Polarisa w Spirit Lake (stan Iowa) jest w tym momencie przebudowywana i ma być gotowa na produkcję modeli elektrycznych. Mistycznym Victory Chargerem ma zostać trzon sprzedaży Brammo, model Empulse. Oczywiście, wprowadzenie do oferty Victory naked bike’a byłoby ryzykowne (w kontekście baggerów, chopperów i power couiserów), ale z zapleczem technicznym i - przede wszystkim! - finansowym Polarisa, kilka wizualnych zmian i zbliżenie Empulse do wizerunku marki nie byłoby trudne.

Pod marką Victory Polaris sprzedaje rocznie do 20,000 motocykli w samych Stanach Zjednoczonych. Nawet jeśli elektryczny "modern cruiser" (takie określenie wykuli marketingowcy z H-D przy Streecie 750 i ostatnio z Kawasaki przy okazji premiery modelu Vulcan S) oparty o Brammo Empulse nie sprzedałby się w tysiącach sztuk, to Polaris posiada jedną, ogromną przewagę nad konkurencją - gotowość do wprowadzenia pojazdu do oferty praktycznie od zaraz. Nie zapominajmy, że teoretycznie największy konkurent, H-D LiveWire, nie jest komercyjnie dostępny. Bycie prekursorem w rosnącym segmencie dałoby ogromną przewagę Polarisowi.

Czas pokaże, jak rozwinie się sytuacja. Z perspektywy przeciętnego motocyklisty to wbrew pozorom bardzo ważne. Przepychanki dużych koncernów, takich jak Polaris, H-D, BMW czy KTM, na rynku motocykli elektrycznych mogą skończyć się tylko i wyłącznie korzyścią dla konsumenta. Może nie od jutra, ale za kilka lat w ofercie dużych marek obok motocykli spalinowych mogą znaleźć się ciekawe, konkurencyjne pojazdy elektryczne (zwłaszcza w kontekście rosnących pojemności baterii, chociażby dzięki użyciu grafenu).

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę