tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektryczne motocykle coraz tańsze NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektryczne motocykle coraz tańsze

Autor: Lovtza 2015.10.20, 12:17 3 Drukuj

Motocykle elektryczne stają się codzienną rzeczywistością. Dzieje się tak już na ulicach amerykańskich zachodnioeuropejskich miast gdzie te pojazdy po prostu widać na drogach. Co prawda większość z elektrycznych maszyn jest nadal droższa od spalinowych odpowiedników, ale wiele wskazuje na to, że proces "elektryfikacji" może wkrótce przybrać na szybkości.

Skąd takie wnioski? Chociażby z obserwacji rynku. Hiszpańska firma Volta uruchomiła właśnie przedsprzedaż nowych modeli BCN City oraz BCN Sport. Motocykle te mogą rozpędzić się do prędkości około 120 km/h, a ich zasięg wynosi około 70 km. Czas ładowania baterii to 2 godziny, a waga maszyn to zaledwie 135 kg. Brzmi to jak idealny pojazd do poruszania się na krótkich dystansach po zakorkowanej aglomeracji. Co ważne oba modele motocykli mają zabudowane ładowarki i mogą być doładowane w dowolnym miejscu z każdego gniazdka elektrycznego 230V.

NAS Analytics TAG

A teraz najciekawsze. Model BCN City kosztuje 7695 Euro wliczając VAT. Model sport oferujący dodatkowy (bardziej dynamiczny) tryb jazdy to wydatek 8495 Euro. Jakby nie patrzeć, są to ceny porównywalne z typowymi miejskimi 600-tkami.

Motocykle już teraz zamawiać można przez hiszpańską stronę Volta, a sam producent buduje już sieć dystrybucji pojazdów w całej Europie. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę