tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda wprowadzi elektryczne motocykle? NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Honda wprowadzi elektryczne motocykle?

Autor: Beavis 2015.07.08, 09:20 Drukuj

Dotyczący przyszłości marki raport zakłada wprowadzenie elektrycznych motocykli bądź skuterów już w 2017 roku.

W raporcie dotyczącym pięknej, samowystarczalnej przyszłości, Honda zakłada wprowadzenie elektrycznych jednośladów na rynki wschodzące. Po przebrnięciu przez futurystyczne wizje samowystarczalnego, "zielonego" społeczeństwa, docieramy do wzmianki o wprowadzeniu elektrycznych jednośladów. Dotyczy ona dwóch rynków: japońskiego, gdzie Honda miałaby oferować motocykle lub skutery w formie leasingu lub abonamentowej oraz rynku chińskiego, gdzie pojawić miałyby się niedrogie skutery.

NAS Analytics TAG

Chiński rynek, pomijając jego chłonność wynikającą w prostej linii z ilości Chińczyków, sprawnie radzi sobie w kwestii niedrogich, elektrycznych jednośladów. W moim odczuciu zbudowana na wizerunku jakościowego i przyjaznego brandu Honda, odnalazłaby się na chińskim rynku momentalnie. Aż dziw bierze, że Japończycy nie wpadli na to wcześniej, a wpadło np. Gogoro (tak, wiem, Taipei to nie Chiny).

Według raportu Honda oferowałaby bardziej jakościowe rozwiązanie w Japonii. Głośno mówi się o możliwości abonamentowego wynajmu pojazdów (w stylu znanych w Polsce miejskich rowerów). Nie pojawia się wzmianka na temat Europy i Stanów Zjednoczonych. Ta pierwsza od lat jest jednym z najbardziej wymagających regionów, obstawiam, że jeśli Honda miałaby wchodzić do Europy z ofertą na elektryczny pojazd, to musiałby być to pojazd wykraczający poza tani skuter.

I tutaj płynnie przechodzimy do Mugena, z którym Honda współpracuje przy projekcie TT Zero. Przygotowany przez Mugena motocykl wygrał na Wyspie Man i w tym roku, mocno dominując nad konkurencją. Jeśli Honda chciałaby wprowadzać elektryczny motocykl do Europy to tylko motocykl oparty o Mugena Shinden z TT Zero (skutery i inne użytkowe pojazdy w późniejszym czasie).

Pod koniec 2011 roku informowaliśmy o Hondzie RC-E, elektrycznym prototypie Hondy (ze zdjęcia), który nigdy nie wszedł do produkcji. Jeśli Honda chce zwojować rynek to właśnie takim sprzętem. Do dzieła!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę