tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki Extrigger - mały elektryk w przyszłym roku? Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki Extrigger - mały elektryk w przyszłym roku?

Autor: Beavis 2016.06.17, 10:35 Drukuj

Suzuki opatentowało plany niedużego elektrycznego motocykla, teoretycznie konkurencji dla Hondy MSX.

Honda MSX znana w USA pod nazwą Grom jest szalenie popularna, zwłaszcza w Ameryce Północnej. Swój odpowiednik ma już Kawasaki z modelem Z125, a do grona producentów małych pojazdów nakierowanych na zabawę może zaraz dołączyć Suzuki. W 2013 roku Japończycy zaprezentowali koncept Extrigger, który idealnie wpisuje się w tą ciekawą niszę.

__________________________________________

W odróżnieniu od Hondy i Kawasaki, Suzuki w koncepcyjnym pojeździe postawiło na napęd elektryczny. Takie rozwiązanie ma sens: większość tego typu sprzętów wykorzystywana jest na krótkich dystansach i głównie do zabawy. Niewymagający poważniejszego serwisowania i tani w eksploatacji napęd elektryczny wydaje się być idealny.

Suzuki opatentowało schematy w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Europie. Mówi się, że przedprodukcyjny model moglibyśmy zobaczyć jeszcze tej jesieni, a Extrigger trafiłby do dealerów już w przyszłym roku. Osobiście nie mam nic przeciwko.

rysunek suzuki extrigger

 

patent suzuki extrigger

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę