tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hyundai zrobi elektryczny skuter? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hyundai zrobi elektryczny skuter?

Autor: Beavis 2016.03.15, 09:47 1 Drukuj

Koreański gigant szuka nowych nisz i rozwiązań z zakresu tzw. "new mobility". Jednym z pomysłów jest elektryczny skuter.

Jeszcze nie tak dawno temu zarzekanie się Hyundaia, że prześcignie Volkswagena w kwestii ilości wyprodukowanych pojazdów kwitowano śmiechem. W zeszłym roku południowokoreański gigant sprzedał 8,01 miliona samochodów, co pozwoliło Hyundaiowi uplasować się na 5. pozycji wśród największych producentów aut na świecie. Dodać warto, że zeszłoroczne wyniki sprzedażowe mocno ograniczył niski kurs japońskiego jena, grający na korzyść japońskiej konkurencji. Dodatkowo, według biznesowego serwisu BBC, ochłodzenie nastrojów na rynku chińskim sprawiło, że Hyundai nie osiągnął planowanych 8,2 miliona pojazdów. Nadal wyniki są imponujące. Należy nadmienić, że samochody to tylko jedna z wielu gałęzi działalności konglomeratu. Hyundai buduje drogi, statki, maszyny budowlane, przetwarza stal i… zbuduje elektryczny skuter. Przynajmniej tak twierdzi Eric Alemndral ze ScooterFile.

Elektryczny skuter miałby być częścią programu IONIQ, w którego skład wchodzą dwa auta hybrydowe oraz samochód elektryczny. IONIQ zgłębia przyszłe możliwości prywatnego transportu, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Nie podano żadnych detali dotyczących możliwości produkcji skutera przez Hyundaia, ale sama możliwość jest warta wspomnienia.

Jak pisałem w wielu przypadkach, rozwój pojazdów elektrycznych jest ograniczony zaangażowaniem "dużego" producenta. KTM próbował przecierać szlaki z modelami Freeride E, reszta producentów pokazuje kolejne prototypy (np. Yamaha PES i PED), jednak sam rynek ograniczony jest do małych manufaktur. Gdyby jednak gigant pokroju Hyundaia postanowił wejść w skutery elektryczne, możemy być pewni, że szybko pojawiłaby się niezbędna infrastruktura do ich ładowania. A u podstaw to o brak infrastruktury się rozchodzi (obok tego, że wielkie koncerny paliwowe nie mają żadnego interesu w tym, żebyśmy poruszali się pojazdami elektrycznymi).

Żebyśmy mieli jasność: nie jestem wielkim orędownikiem elektrycznych jednośladów, jednak mając okazję takowymi pojeździć, widzę ogromny potencjał w tego typu napędzie - z korzyścią dla motocyklistów. Nie da się także ukryć, że w przepełnionej idiotycznymi pomysłami Unii Europejskiej w końcu ktoś podrapie się po niemieckiej brodzie i zada pytanie: a czemu te motocykle są takie głośne i "nieekologiczne"? Wtedy, chcąc czy nie, jedynym rozwiązaniem będą motocykle elektryczne.

Niemożliwe? Spytajcie co się stało z wyczynowymi 125. KTM-a

Foto: Hyundai

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę