tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektryczny superbike Energica Ego nareszcie w salonach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektryczny superbike Energica Ego nareszcie w salonach

Autor: Lovtza 2015.08.12, 12:01 9 Drukuj

Do europejskiej i północnoamerykańskiej sieci sprzedaży trafia po kilku przekładanych terminach dostaw elektryczny superbike Energica Ego. Motocykle trafią do pierwszych odbiorców w Kanadzie, Szwajcarii i w krajach Beneluksu.

Koszt motocykla to… zaledwie 25 000 Euro plus podatki. W Kanadzie maszyna będzie kosztować 34 tysiące dolarów plus podatki. To oczywiście mnóstwo pieniędzy, ale biorąc pod uwagę osiągi Energica Ego, nie są to kwoty drastycznie różne w zestawieniu z dostępnymi na rynku sportowymi motocyklami spalinowymi.  Dość przypomnieć, że jeszcze niedawno elektryczne motocykle i samochody były kilku, lub nawet kilkunastokrotnie droższe od swoich spalinowych odpowiedników.

NAS Analytics TAG

Charakterystyki motocykla są doprawdy imponujące. 80% pojemności akumulatorów naładujemy specjalną ładowarką w zaledwie pół godziny! To czas wystarczający, aby pojazd doładować na torze w przerwach pomiędzy sesjami. Pełne ładowanie z klasycznego gniazdka zajmuje 3,5 godziny.

Nie zapominajmy też o osiągach. Elektryczny silnik chłodzony olejem dysponuje mocą 100kW (136KM) osiąganą przy 4900 obr/min. Moment obrotowy to aż 195Nm (!) i jest on dostępny w przedziale 0-4700 obr/min. Motocykl rozpędza się do 100 km/h w 3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną na poziomie 250 km/h. Biorąc pod uwagę mniejsze straty na przeniesienie napędu (brak sprzęgła i skrzyni biegów) i brak strat czasu na zmiany biegów i pracę silnika w mało optymalnych zakresach obrotów mówimy tutaj o maszynie szybszej, niż sportowe spalinowe motocykle klasy 600cc.

Niech ktoś nam teraz powie, że nie chciałby takiego cacka!

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Autor: Yoshi 12/08/2015 14:27

may jeste i gupi.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr