tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektryczny superbike Energica Ego nareszcie w salonach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektryczny superbike Energica Ego nareszcie w salonach

Autor: Lovtza 2015.08.12, 12:01 9 Drukuj

Do europejskiej i północnoamerykańskiej sieci sprzedaży trafia po kilku przekładanych terminach dostaw elektryczny superbike Energica Ego. Motocykle trafią do pierwszych odbiorców w Kanadzie, Szwajcarii i w krajach Beneluksu.

Koszt motocykla to… zaledwie 25 000 Euro plus podatki. W Kanadzie maszyna będzie kosztować 34 tysiące dolarów plus podatki. To oczywiście mnóstwo pieniędzy, ale biorąc pod uwagę osiągi Energica Ego, nie są to kwoty drastycznie różne w zestawieniu z dostępnymi na rynku sportowymi motocyklami spalinowymi.  Dość przypomnieć, że jeszcze niedawno elektryczne motocykle i samochody były kilku, lub nawet kilkunastokrotnie droższe od swoich spalinowych odpowiedników.

NAS Analytics TAG

Charakterystyki motocykla są doprawdy imponujące. 80% pojemności akumulatorów naładujemy specjalną ładowarką w zaledwie pół godziny! To czas wystarczający, aby pojazd doładować na torze w przerwach pomiędzy sesjami. Pełne ładowanie z klasycznego gniazdka zajmuje 3,5 godziny.

Nie zapominajmy też o osiągach. Elektryczny silnik chłodzony olejem dysponuje mocą 100kW (136KM) osiąganą przy 4900 obr/min. Moment obrotowy to aż 195Nm (!) i jest on dostępny w przedziale 0-4700 obr/min. Motocykl rozpędza się do 100 km/h w 3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną na poziomie 250 km/h. Biorąc pod uwagę mniejsze straty na przeniesienie napędu (brak sprzęgła i skrzyni biegów) i brak strat czasu na zmiany biegów i pracę silnika w mało optymalnych zakresach obrotów mówimy tutaj o maszynie szybszej, niż sportowe spalinowe motocykle klasy 600cc.

Niech ktoś nam teraz powie, że nie chciałby takiego cacka!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Yoshi 12/08/2015 14:27

mały jesteś i głupi.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę