tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polacy jed tankowa za granic. Ale to GDZIE jed, ci zaskoczy
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polacy jed tankowa za granic. Ale to GDZIE jed, ci zaskoczy

Autor: Raff 2019.01.04, 12:26 1 Drukuj

Polacy coraz częściej wybierają się do Niemiec by zatankować do pełna. Paliwo na wielu przygranicznych stacjach jest nawet ponad 50 groszy tańsze niż w Polsce.

O tym dziwnym zjawisku napisał niemiecki portal moz.de. Dziennikarze zainteresowali się wzmożonym zarejestrowanych w Polsce samochodów we Frankfurcie nad Odrą. Jak potwierdzili pracownicy tamtejszych stacji paliw, wielu naszych rodaków przyjeżdża specjalnie by zatankować auta do pełna.

NAS Analytics TAG

Sytuacja dotyczy głównie właścicieli samochodów z silnikami diesla, który w Niemczech jest znacznie tańszy niż w Polsce. Koszt jednego litra ropy we Frankfurcie to 1,089 euro, czyli ok. 4,68 zł, zaś koszt litra tego samego paliwa  w Polsce, to około 5,21 gr za litr. Na jednym tankowaniu w średniej klasy samochodzie można zaoszczędzić około 30 zł. W połączeniu z korzyściami, jakie dają zakupy w niemieckich dyskontach, gdzie wiele produktów także jest tańszych, taka operacja się opłaca.

Skąd tak duża różnica w cenie paliwa w Polsce i w Niemczech? Powodem jest spadek cen ropy na światowych rynkach, spowodowany gwałtowną utratą zainteresowania silnikami diesla. Niemieccy dystrybutorzy obniżają ceny paliwa zgodnie z trendami giełdowymi, polskie koncerny paliwowe podczas spadku cen na światowych giełdach utrzymują ceny na niezmienionym poziomie. Podwyższają je natomiast kiedy ceny giełdowe rosną.

Niestety, korzystna cena paliwa w Niemczech dotyczy tylko diesla. Ceny benzyny u naszych zachodnich sąsiadów nadal są wyższe niż w Polsce.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr