tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Atak hakerski na stację paliw. Skradziono tysiące litrów paliwa

Atak hakerski na stację paliw. Skradziono tysiące litrów paliwa

Autor: Raff 2018.07.10, 10:36 3 Drukuj

Prawie 2300 litrów paliwa padło łupem hakerów, którzy przejęli kontrolę nad systemem komputerowym stacji, a następnie zatankowali kolumnę pojazdów.

Konwój 10 ciężarówek podjechał na stację paliw w pobliżu Detroit. Kiedy obsługa zorientowała się, że kierowcy tankują jeden po drugim, próbowała zablokować dystrybutor - najpierw poprzez wyłączenie pompy, potem całego systemu. Żaden ze sposobów jednak nie zadziałał.

Obsługa patrzyła bezradnie jak przez ponad półtorej godziny wszystkie 10 pojazdów po kolei tankuje pełne zbiorniki. Straty wyniosły 2300 litrów paliwa za kwotę około 1800 dolarów. Wezwani na miejsce policyjni technicy stwierdzili, że złodzieje przejęli kontrolę nad jednym z dystrybutorów przy pomocy specjalnego urządzenia, którym wpięli się w system zarządzania stacją.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę