tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podwójna kara za to samo wykroczenie - zero litości dla recydywistów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podwójna kara za to samo wykroczenie - zero litości dla recydywistów

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.08.15, 16:55 1 Drukuj

Ostatnio dużo mówi się o nowych pomysłach rządu na walkę z piratami drogowymi. Wiemy już, że mają wzrosnąć mandaty i ruszą konfiskaty pojazdów za rażące naruszenia przepisów. Okazuje się, że to nie koniec - rząd ma jeszcze jednego asa w rękawie, a są to podwójne kary dla recydywistów.

W ostatnich dniach dużo mówi się o planowanych podwyżkach mandatów, a także o prawie pozwalającym na konfiskatę pojazdów przy rażącym łamaniu przepisów. Rząd chce również ograniczyć liczbę kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. To jednak nie koniec planów, ponieważ w grze jest także specjalne traktowanie recydywistów, którzy przy ponownym popełnieniu tego samego wykroczenia zapłacą podwójnie.

NAS Analytics TAG

Wejście w życie nowych przepisów jest zaplanowane na 1 grudnia 2021 roku. Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące planów rządu i okazuje się, że jednym z nich jest system podwójnych kar dla recydywistów. Jak to ma działać?Jak podaje dziennik.pl, na przykład, jeżeli kierowca przekroczy prędkość o 30 km/h i więcej, to może zostać ukarany mandatem od 1500 do 5000 złotych. Jeżeli kierujący otrzymał mandat w wysokości, powiedzmy 1500 złotych, to przy popełnieniu tego samego wykroczenia w ciągu kolejnych dwóch lat otrzyma mandat w wysokości 3000 złotych. Kara zostanie pomnożona razy dwa również w przypadku, w którym kierujący ma na koncie inne przewinienie.

Czy nowy system będzie skuteczny? Niedawno opublikowane wyniki sondażu przeprowadzonego przez Pollster pokazują, że ankietowani popierają podwyższenie kwot mandatów, ale jednocześnie nie wierzą w ich skuteczność w kontekście poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obawy są słuszne, ponieważ chociażby wprowadzenie przepisu mówiącego o zatrzymywaniu prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h i więcej nie sprawiło, że liczba tego typu wykroczeń drastycznie spadła. Główny Inspektorat Transportu Drogowego z kolei przyznaje, że nie ma odpowiedniej liczby pracowników do obsługi systemu CANARD, więc wiele mandatów ulega przedawnieniu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę