tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podwyższenie stawek mandatów - rząd chce krwi, ale policja potrzebuje czasu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podwyższenie stawek mandatów - rząd chce krwi, ale policja potrzebuje czasu

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.06, 08:46 1 Drukuj

Rząd chce jak najszybciej wprowadzić nowy taryfikator mandatów, ale spotyka się z krytyką opozycji, Rzecznika Praw Obywatelskich, a teraz również z problemami czysto systemowymi ze strony policji.

Jak informuje cytowany przez Wirtualną Polskę "Dziennik Gazeta Prawna", policja potrzebuje około sześciu miesięcy na wdrożenie zmian w swoich systemach informatycznych po tym, jak rząd wprowadzi w życie nowy taryfikator mandatów. Od samego początku mówi się o dacie 1 grudnia, ale na przeszkodzie mogą stanąć złośliwość rzeczy martwych oraz oczywiście niemałe pieniądze.

NAS Analytics TAG

W myśl nowych przepisów rząd chce ostrzej karać recydywistów, ale Krajowy System Informacji Policji nie jest na to gotowy, ponieważ nie pozwala na ustalenie, czy zatrzymany jest owym recydywistą czy nie. Komenda Główna Policji szacuje, że wprowadzenie zmian może zająć sześć miesięcy i może kosztować około 500 tysięcy złotych, ale nie jest to sztywna kwota, ponieważ wiele zależy od sposobu przekazywania danych oraz ewentualnych innych zmian w ustawie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę