tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy taryfikator mandatw przeszed przez Senat bez poprawek
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy taryfikator mandatw przeszed przez Senat bez poprawek

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.12.01, 07:12 Drukuj

Senat przegłosował wejście w życie nowego taryfikatora mandatów. Ten ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku, a więc z miesięcznym opóźnieniem. Po drodze pojawiło się kilka poprawek dotyczących wysokości kar, ale w większości zostały odrzucone.

Za przyjęciem nowego taryfikatora mandatów głosowało 95 spośród 100 senatorów. Zanim do tego doszło, został przedstawiony szereg poprawek, ale nie spotkały się one z uznaniem. Zakładały między innymi, by maksymalna grzywna nakładana przez sąd wynosiła 15 tys. zł - czyli o połowę mniej niż pierwotnie.

NAS Analytics TAG

Odrzucono także obniżkę minimalnej kwoty mandatu za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez pasy z 1500 do 750 zł, za złamanie zakazu wyprzedzania do 500 zł. Nie będzie również zmniejszenia okresu ważności punktów karnych do roku zamiast dwóch lat. Zmianie nie ulegnie także maksymalna wysokość mandatu, więc zamiast proponowanych 2 tys. zł policjant będzie mógł ukarać kierowcę grzywną w kwocie do 5 tys. zł.

Pocieszeniem jest ustalenie kary na poziomie od 400 do 800 zł za przekroczenie prędkości do 30 km/h i zmniejszenie minimalnej kary za przekroczenie prędkości o 30 km/h i więcej do 800 zł. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr