tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Redukcja punktów karnych będzie możliwa dopiero po opłaceniu mandatu - nowy sposób rządu na zapominalskich
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Redukcja punktów karnych będzie możliwa dopiero po opłaceniu mandatu - nowy sposób rządu na zapominalskich

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.08.17, 19:20 Drukuj

W myśl nowych przepisów zdobyte punkty karne pozostaną z kierowcą nie rok, lecz dwa lata. To jednak nie koniec, ponieważ pomysłodawcy zmian w prawie chcą, by okres ten liczył się dopiero od momentu zapłacenia mandatu.

Obecnie wszystko jest proste - kierowca dostaje mandat na przykład 22 stycznia i punkty zostają z nim do 22 stycznia następnego roku. Po wejściu w życie nowych przepisów punkty znikną dopiero po dwóch latach, ale pod warunkiem opłacenia mandatu. O takim pomyśle mówiło się już w 2019 roku, kiedy to Rzeczpospolita pisała, że ściągalność mandatów wynosiła wtedy 63 procent. Wprowadzenia uzależnienia redukcji punktów karnych od zapłacenia mandatu chciała Najwyższa Izba Kontroli.

NAS Analytics TAG

Jak informuje Auto Świat, w projekcie jest jeden ciekawy zapis, który mówi, że jeśli kierowca nie odwoła się do sądu i przyjmie mandat, to może liczyć na szybsze skasowanie punktów karnych, ponieważ zniknęłyby one po roku. Dwuletni okres ważności może więc dotyczyć jedynie tych, którzy postanowią dochodzić swoich praw w sądzie lub dostaną mandat za więcej niż jedno wykroczenie. Do natychmiastowego opłacenia mandatu ma zachęcić także fakt, że jego kwota będzie niższa o 10 procent, jeśli kierujący zapłaci podczas policyjnej kontroli.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę