tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz prowadzenia pojazdów także przy wykroczeniach wobec pieszych - kolejne pomysły rządu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakaz prowadzenia pojazdów także przy wykroczeniach wobec pieszych - kolejne pomysły rządu

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.08.31, 08:48 Drukuj

Prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń trwają w najlepsze i okazuje się, że jedną ze zmian miałaby być możliwość orzekania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych za wykroczenia popełnione wobec pieszych.

W tym roku weszły w życie nowe przepisy, które mają zapewnić pieszym większą swobodę, choć cmentarze pełne są osób mających pierwszeństwo, co tyczy się zarówno niechronionych uczestników ruchu drogowego jak i kierowców. Portal BRD24.pl wskazuje na brzmienie nowego art. 86 b, gdzie punkt 4 brzmi następująco: "W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów, w szczególności, jeżeli sprawca wykroczenia spowodował zagrożenie bezpieczeństwa pieszego".

NAS Analytics TAG

We wspomnianym paragrafie znajduje się wachlarz wykroczeń popełnionych wobec pieszych. Jeżeli taki kształt nowelizacji zostanie utrzymany, to będzie można stracić prawo jazdy za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niezatrzymanie pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem, omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu czy jazdę po chodniku lub przejściu dla pieszych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę