tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zachowanie starego numeru rejestracyjnego i czasowe wycofanie z ruchu. Nowe przepisy od 31 stycznia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zachowanie starego numeru rejestracyjnego i czasowe wycofanie z ruchu. Nowe przepisy od 31 stycznia

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.23, 19:27 Drukuj

Od 31 stycznia wchodzą w życie ułatwienia dla osób kupujących pojazdy używane zarejestrowane w Polsce oraz dla tych, którzy chcą czasowo wycofać pojazd z ruchu, choć tego drugiego nie będzie można zrobić ot tak sobie.

Już od 31 stycznia będzie można zachować stary numer rejestracyjny używanego pojazdu, co oznacza, że w kieszeni zostanie nawet 100 zł. Urzędnicy nie będą zwracać uwagi nawet na to, że samochód czy motocykl pochodzi z innego województwa. Najważniejsze żeby tablice były w dobrym stanie i zgodne z aktualnym wzornikiem. To oznacza, że kupując pojazd na "czarnych blachach" albo białych z flagą Polski, trzeba będzie je wymienić. Dodatkowo, od 4 września zostanie zniesiona opłata za nalepkę kontrolną.

NAS Analytics TAG

Kolejnym udogodnieniem jest wprowadzenie możliwości czasowego wycofania z ruchu samochodów osobowych. Będzie to dotyczyło tylko aut z uszkodzeniami elementów nośnych konstrukcji. Warunki są następujące - wycofanie może nastąpić na okres od 3 do 12 miesięcy i nie częściej niż co 3 lata. Trzeba będzie również przeprowadzić dodatkowe badanie techniczne. Niestety motocykle nadal są wykluczone z tego katalogu. Ustawodawca na razie nie przewiduje wprowadzenia czasowego wycofania z ruchu dla pojazdów używanych sezonowo.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr