tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kupując używany motocykl będzie można pozostawić stare tablice rejestracyjne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kupując używany motocykl będzie można pozostawić stare tablice rejestracyjne

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.08.20, 19:55 1 Drukuj

Nadchodzi moment, na który czekało wielu nabywców używanych pojazdów - od przyszłego roku zniknie obowiązek zmiany tablic rejestracyjnych, ale tylko pod pewnymi warunkami, które raczej nie będą trudne do spełnienia.

Sekretarz stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. cyfryzacji - Janusz Cieszyński - poinformował, że udało się wdrożyć rozwiązania umożliwiające zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu. To oznacza, że przerejestrowanie używanego pojazdu już zarejestrowanego w Polsce będzie tańsze i mniej kłopotliwe. Zmiana wejdzie w życie od 31 stycznia 2022 roku.

NAS Analytics TAG

Jak informuje Autokult, według Samar, w ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce 3 mln pojazdów, z czego 1,8 mln to pojazdy używane zarejestrowane wcześniej na terenie kraju. Z końcem stycznia przyszłego roku nie będzie trzeba zmieniać numeru rejestracyjnego, jeśli pojazd został zakupiony poza zasięgiem właściwego dla kupującego wydziału komunikacji. Oczywiście jest kilka warunków, które trzeba spełnić - tablice muszą być czytelne i dobrze utrzymane, a ich wzór powinien być zgodny z obowiązującym, czyli na przykład kupując pojazd na czarnych "blachach" trzeba będzie się z nimi pożegnać.

Jeżeli wszystko będzie w porządku, to urzędnik przyklei na tablice nowe naklejki legalizacyjne i po sprawie, a to oznacza, że rejestrując używany pojazd kupujący zaoszczędzi 80 złotych. Jak zawsze, ktoś zyska, ale ktoś inny straci - w tym przypadku kłopoty mogą mieć firmy produkujące tablice rejestracyjne.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę