tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejne ułatwienia dla kierowców - będzie można pozostawić dotychczasowy numer rejestracyjny i czasowo wyrejestrować pojazd
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejne ułatwienia dla kierowców - będzie można pozostawić dotychczasowy numer rejestracyjny i czasowo wyrejestrować pojazd

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.07.08, 07:56 Drukuj

Rząd szykuje kolejne ułatwienia dla kierowców, a chodzi o pozostawienie dotychczasowego numeru rejestracyjnego zakupionego używanego pojazdu oraz możliwość czasowego wycofania pojazdu z ruchu.

Informacja o gotowości do wprowadzenia kolejnych ułatwień pojawiła się w portalu Autokult. Portal cytuje Wydział Promocji Polityki Cyfrowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który zapowiada zmiany w systemie CEPiK 2.0 pozwalające na zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego zakupionego pojazdu używanego oraz czasowe wycofanie pojazdu z ruchu. Nowości mają być wdrożone w ostatnim kwartale bieżącego roku.

NAS Analytics TAG

Na tym koniec dobrych informacji dla motocyklistów, ponieważ w wypowiedzi jest mowa jedynie o czasowym wycofaniu z ruchu dla samochodów, ale po cichu liczymy, że opcja ta będzie dotyczyła również motocykli. Czasowe wycofanie z ruchu zostanie obłożone pewnymi ograniczeniami. Pojazd będzie można wycofać na okres od 3 do 12 miesięcy, nie częściej niż raz na trzy lata i tylko w przypadku "istotnego uszkodzenia". Właściciel będzie musiał złożyć stosowne oświadczenie. Po zawiadomieniu ubezpieczyciela składka OC zostanie obniżona o co najmniej 95 procent. Zmiany mogą pojawić się jeszcze w tym roku pod warunkiem, że zostaną ogłoszone w lipcu, ponieważ wejdą w życie dopiero po 5 miesiącach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę