tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Propozycja zmiany wzoru tablic rejestracyjnych. Troska czy strach przed stratami?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Propozycja zmiany wzoru tablic rejestracyjnych. Troska czy strach przed stratami?

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.09.01, 07:21 Drukuj

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Tablic Rejestracyjnych jest zatroskane o to, że obecne wzory są łatwe do podrobienia i tym samym kierowcy mogą łatwo uniknąć odpowiedzialności za niektóre przewinienia. W związku z tym zaproponowano wprowadzenie zmian.

Jak informuje Autokult, stowarzyszenie proponuje przede wszystkim zmianę czcionki, ponieważ w obecnym jej kształcie można w łatwy sposób zafałszować tablice i na przykład cyfra 8 może szybko zmienić się w 3. Do tego nowa czcionka byłaby łatwiejsza do odczytania przez różnego rodzaju systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Pogrubienie czcionki ma też zwiększyć trwałość i czytelność tablic, ponieważ zabieg ten pozwoli "zwiększyć powierzchnię dla przyczepności folii termotransferowej, którą pokrywane są przetłoczenia."

NAS Analytics TAG

Czy aby na pewno chodzi w tym wszystkim o troskę? Odpowiedzi na to pytanie warto szukać w niedawno opublikowanej informacji o wejściu w życie kolejnych ułatwień w ramach pakietu deregulacyjnego dla kierowców. Od 31 stycznia 2022 roku, kupując używany pojazd będzie można zachować stare tablice rejestracyjne pod warunkiem, że są one zgodne z obecnie obowiązującym wzorem i są w nienagannym stanie. Przy okazji publikacji tej informacji producenci tablic rejestracyjnych twierdzili, że nie wpłynie to znacząco na ich biznes, ale wygląda na to, że wzięli kalkulatory w dłonie i przeliczyli wszystko po raz drugi.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr